Презентація можливостей співпраці громади та бізнесу Дніпропетровщини

Форум, який відбувся 29 травня 2019 року в у м. Дніпрі (вул. Набережна Перемоги, 29 Готельно-ресторанний комплекс «Хутір»), зібрав понад 200 учасників – лідерів громад регіону, представників бізнесу та інвесторів, які обмінювались ідеями та досвідом, знаходили спільні інтереси і можливості для розвитку.

Учасники форуму обговорили важливі питання взаємодії бізнесу та громади, а саме: виявлення нішевих напрямків розвитку громади та залучення до них бізнесу, можливості надання преференцій, підтримка наявних бізнес-ініціатив, розробка просторового планування та визначення інвестиційно-привабливих територій, об’єктів нерухомості тощо.

Що може зробити громада вже зараз, як розвивати свій інвестиційний потенціал на користь громади і бізнесу, розповіла Валентина Затишняк, директорка Дніпропетровського Інвестиційного агентство (DІА):

«Надзвичайно важливим на даний час є налагодження діалогу та партнерства між бізнесом й громадою. Запорукою ефективного розвитку території є розуміння пріоритетів надання актуальної інформації про всі преференції, сприяння покращенню умов ведення бізнесу і активна співпраця. Так, наприклад, Тернівська міська рада запрошує представників малого бізнесу у сфері легкої та переробної промисловості. Було прийнято відповідне рішення про встановлення мінімального єдиного податку для 2-ї групи у розмірі 1% (від мінімальної заробітної плати). Таким чином, відкритість, прозорість та актуальність інформації є ключовими принципами успішного розвитку громади».

Як стратегія розвитку громади та просторове планування можуть слугувати інструментом, що дозволяє пов’язати виявлені пріоритетні ніші громади з картою територій, пояснив Олександр Чижевський, директор «Українського науково-проектного інституту цивільного будівництва»

«Просторове планування дозволяє підкреслити пріоритети розвитку громад. Завдяки чому ми можемо побачити, які території планують розвивати громади, запрошуючи бізнес відповідного скерування. Фактично, йдеться про план стратегічного розвитку громади, нанесений на просторову основу».

У Дніпропетровському регіоні Апостолівська та Вакулівська громади вже розробили схеми планування власних територій. Ще 3 громади, а саме Межівська, Вербківська та Чумаківська, уклали договори та у серпні-вересні цього року вже отримають схеми планування територій.

Також на форумі обговорювали можливості бізнесу залучати міжнародну підтримку від програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) і Програми ЄБРР для малого та середнього бізнесу. Презентували найкращі практики реалізації проектів розвитку громад у Зеленодольській, Раївській, Піщанській та Токмаківській громадах.

Такий захід надає додаткові можливості самопрезентації і пошуку нових інвесторів для громад регіону, що розширює їх можливості та сприяє встановленню діалогу і співпраці.