Президент підписав закон про фінансування програми «Повертайся та залишатися». Дешеві кредити для бізнесу

Президент Володимир Зеленський підписав зміни в закон про держбюджет на 2020 рік, згідно з якими на створення Фонду розвитку підприємництва виділено 2 млрд грн.

Як відзначають в Міністерстві фінансів України, 2 млрд грн з держбюджету підуть на запуск програми кредитів під 5, 7 і 9 відсотків. Таким чином, малі та середні підприємці зможуть відкрити власну справу або розвинути вже наявний бізнес на пільгових умовах.

Умови кредитування:

  • Передбачається видача кредитів в розмірі до 1,5 млн грн терміном на п’ять років під 5% річних, якщо передбачається виторг до 25 млн грн, та створюються мінімум два робочих місця.
  • Під 7% річних для бізнесу з виторгом до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка буде знижена на 0,5%.
  • Під 9% річних для бізнесу з виторгом до 50 млн грн.
  • Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності: енергетику, освіту, охорону здоров’я, транспорт, виробництво, спорт, розваги та будь-які інші послуги.

Крім того, також підтримка підприємцям буде надаватися у вигляді часткових гарантій по кредитах, якщо у малого і середнього бізнесу не вистачає застави.

Джерело: www.finance.liga.net