Ведення бізнесу
Президент України Володимир Зеленський підписав закони №5688 та №5689, які передбачають податкові та митні стимули для індустріальних парків, які Верховна Рада затвердила 21 червня.
Згідно з підписаними законами, резиденти індустріальних парків отримають ряд преференцій:
При цьому, ввезене обладнання має використовуватись виключно в межах індустріального парку без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування на будь-яких інших умовах терміном 5 років. Звільнення від податку на прибуток дозволяється за умови реінвестування частини прибутку, еквівалентної розміру податку на прибуток. Також резидентам індустріальних парків не можна нараховувати і виплачувати дивіденди.
Зазначається, що такі стимули отримує окрема юридична особа, яка фізично і юридично знаходиться на території парку.
Як повідомлялось, у жовтні 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до ЗУ «Про індустріальні парки», який запроваджує фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів індустріальних парків.
Мета прийнятих законопроектів сформувати пакет базового законодавства для індустріальних парків, застосування якого дозволить вирішити три важливі проблеми промислового інвестора: земля, підключення до мереж, вартість основного виробничого обладнання.
Очікується, що завдяки розвитку індустріальних парків Україна може залучити від 2,5 млрд доларів додаткових інвестицій.
Наразі в Україні зареєстровано 53 індустріальні парки. У 2022 році передбачено 400 млн грн на співфінансування будівництва інфраструктури для індустріальних парків.
Нагадаємо, що на початку червня Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив створення в Україні двох нових індустріальних парків: “Л-Таун Парк” (Київська область) та “Марамуреш” (Закарпатська область). У свою чергу у Дрогобичі Львівської області з ініціативи міської ради планують збудувати еко-смарт індустріальний парк «Галіт» загальною вартістю $32 млн.
Джерело: www.uaprom.info