Ведення бізнесу
Агентство з розвитку приватної ініціативи (АРПІ) та Мережа ОГС для підтримки громад зі спадщиною GoHeritage! оголошує старт програми підтримки молодіжних ініціатив для розвитку культурної спадщини малих громад України. Дедлайн – 7 травня 2021 року.
До участі в програмі підтримки запрошуються молодіжні ОГС та ініціативні групи з малих громад України.
Завданнями програми є
Ініціативи повинні бути реалізовані у територіальних громадах сіл, селищ, міст з кількістю населення до 50 тис. мешканців будь-яких регіонів України (крім окупованих територій АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей) у відповідності до планів інтерпретації місцевої спадщини. Планується підтримати не більше одної ініціативи на одну громаду.
Програма охоплює три етапи: 1) подання концепцій ініціатив молодіжними ОГС/ініціативними групами, що діють у малих громадах; 2) курс з планування інтерпретації та менторський супровід молодіжних команд у створенні планів інтерпретації спадщини обраних громад та доопрацювання ініціатив для заявлених громад; 3) реалізація та грантова підтримка відібраних ініціатив, що узгоджуються з розробленими планами інтерпретації або пропонують заходи на їх виконання.
Етап 1. Подання концепції ініціативи
Подати концепцію проєкту необхідно до 7 травня 2021 року, заповнивши заявку за посиланням.
Для перегляду і зручності заповнення – заявка у форматі word доступна за посиланням.
До заявки необхідно долучити:
За результатами оцінювання буде відібрано 20 концепцій ініціатив. Результати відбору будуть оголошені 20 травня 2021 року.
Етап 2. Курс з планування інтерпретації та менторський супровід молодіжних команд
Після зазначеної дати 20 лідерів/представників команд, авторів відібраних концепцій, будуть запрошені на безкоштовний курс з планування інтерпретації спадщини від провідних експертів національної Мережі ОГС для підтримки громад зі спадщиною GoHeritage.
Курс охоплюватиме 4 дні інтенсивного навчання. Орієнтовний час проведення – червень 2021 року. Точні дати курсу будуть повідомлені після завершення етапу 1 програми.
Спираючись на досвід та знання, отримані під час курсу та менторський супровід експертів у сфері економіки та управління потенціалом спадщини, учасники програми за участю мешканців громад, насамперед молоді, розроблять / доопрацюють плани інтерпретації спадщини своїх громад та свої ініціативи.
Етап 3. Грантова підтримка та реалізація обраних ініціатив
20 ОГС / ініціативних груп, представники яких пройшли навчальний курс з планування інтерпретації спадщини та підготували плани інтерпретації спадщини своїх громад, зможуть підготувати й подати доопрацьовані пропозиції проєктів своїх ініціатив на отримання субгрантів.
Оголошення про подання проєктної пропозиції буде опубліковано у червні 2020 року після проведення навчання. Орієнтовна дата подання повної пропозиції проєкту – 1 липня 2021 року. Точна дата подання пропозиції буде повідомлена після завершення заходів етапу 2 програми.
За результатами оцінювання поданих проєктних пропозицій учасникам, що набрали найбільшу кількість балів, будуть надані субгранти для реалізації відповідних ініціатив (по одному субгранту на 1 громаду). Максимальний розмір субгранту – 55 тисяч гривень. Всього планується надати 5 субгрантів в межах цієї програми.
Проєкти субгрантів мають бути реалізовані до 31 жовтня 2021 року.
Субгранти зокрема, але не виключно, можуть підтримати такі заходи, як:
Не можуть бути профінансовані:
У випадку питань не соромтеся писати в особисті повідомлення сторінці у Facebook Агентства з розвитку приватної ініціативи або ж звертатись за емейлом: office@arpi.org.ua.
Програма здійснюється в рамках проєкту «Спадщина для розвитку-II: підвищення управлінської спроможності малих громад України через залучення молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проєкт є продовженням попередньої ініціативи АРПІ за підтримки NED «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад» та ставить за мету залучити потенціал молоді та надати молодим лідерам громад навички розумного управління потенціалом спадщини в інтересах місцевого розвитку, а також створити для них можливості реалізувати власні креативні ініціативи у своїх громадах.
Детальніше про проєкт читайте за посиланням.
Джерело: https://gurt.org.ua/