Промислове виробництво з початку року зросло на 1,4%

За підсумком січня-вересня 2021 року промвиробництво в Україні зросло на 1,4%. У тому числі у переробній промисловості – на 1,6%, добувній – на 1,2%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 1,2%.

“Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках продовжує впливати на зростання промвиробництва в окремих галузях. Зокрема, у вересні спостерігалось зростання в добувній промисловості. Також ми бачимо зростання в інвестиційно-спрямованих видах діяльності, що свідчить про активізацію реалізації підприємствами інвестиційних проєктів”, – прокоментував Перший заступник міністра економіки України Володимир Гринюк.

Так, за даними Держстату, виробництво інвестиційних товарів зросло на 2,5%, та саме воно сформувало найбільший внесок в індекс промислової продукції. Зокрема, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування зросло на 5,5%, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої продукції – на 0,8%, машинобудування – на 0,7%.

Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у вересні спостерігалось зменшення виробництва на 2,4% на тлі скорочення споживання природного газу через збільшення його вартості, що вплинуло на зменшення розподілення природного газу через місцеві (локальні) трубопроводи. Зокрема, за даними Держстату, у серпні 2021 року використання газу зменшилося на 24,6% у порівнянні з серпнем попереднього року.

У вересні спостерігалось зменшення виробництва також харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів через низьку сировинну базу для перероблення з боку сільського господарства в умовах пізнього початку збору врожаю соняшника.

Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин Дніпропетровської області запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.

Джерело: Мінекономіки