Ведення бізнесу
Виробництво в металургії та випуску готових металевих виробів за рік впало на 62,5%
За підсумками 2022 року обсяг промислового виробництва в Україні скоротився на 36,9% в порівнянні з 2021 роком. У грудні показник знизився на 44,1% у порівнянні з відповідним місяцем попереднього року та на 3,7% м./м. Про це свідчать дані Державної служби статистики.
За минулий рік виробництво у металургії та випуску готових металевих виробів скоротилося на 62,5% порівняно з 2021 роком, а у видобуванні залізних руд – на 61,7%.
У грудні 2022 року виробництво у металургії впало на 79,8% в порівнянні з груднем 2021-го та на 24,4% порівняно з попереднім місяцем. У видобуванні залізних руд показник скоротився на 83% р./р. та на 15,7% м./м.
Найгіршим місяцем за динамікою промислового виробництва минулого року став березень, коли після російського вторгнення воно впало на 53,7%. При цьому, ще в січні фіксувалося зростання на 2,9%, а у лютому – падіння на 10,1%. Надалі показник поступово відновлювався.
У третьому кварталі 2022 року, до появи проблем з енергопостачанням через російські обстріли, тенденція зростання продовжувалася. Відключення електроенергії негативно вплинули на промисловість України, та продовжували обмежувати роботу підприємств до кінця року.
Низькі показники промвиробництва в ГМК України за підсумками 2022 року викликані логістичними проблемами, несприятливою кон’юнктурою світового ринку, а також зі знищенням через бойові дії двох найбільших металургійних підприємств України – «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча в Маріуполі.
Після російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року єдиним ринком збуту української продукції стала Європа. При цьому доставляти вантажі залізницею складно та дорого. Витрати металургів на відвантаження прокату замовникам зросли щонайменше у 2 рази, а попит на продукцію впав через несприятливу кон’юнктуру ринку.
Через зазначені вище фактори українські підприємства ГМК працюють з низьким рівнем завантаження потужностей і навіть тимчасово зупиняють деякі з них. Крім цього, від жовтня 2022 року РФ обстрілює державну електроенергетичну інфраструктуру України, що спричиняє проблеми з енергозабезпеченням регіонів та промисловості.
Зараз ситуація з енергопостачанням стабілізувалася, а світові ринки поступово відновлюються, що дозволяє нарощувати потужності з виробництва сталі.
Джерело: https://gmk.center/ua/