Законопроєктом передбачене створення інтерактивної карти корисних копалин.

Верховна Рада прийняла за основу на позачерговому засіданні законопроєкт № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування». Відповідний законопроєкт у першому читанні підтримали 292 депутати.

Згідно з текстом пояснювальної записки, законопроєкт спрямований на створення прозорої системи користування надрами, зменшення надмірного державного впливу на галузь, підвищення конкуренції та легалізацію відносин у сфері надрокористування.

«Законопроєкт став якіснішим. Ми прибрали спірні моменти та врахували пропозиції, які покращують законодавче регулювання галузі», – заявив глава підкомітету комітету з питань екологічної політики та природокористування Павло Якименко під час представлення законопроєкту в Раді.

Документ ініціює створення інтерактивної карти корисних копалин. Зокрема, це передбачає подання документів і звітності через електронний кабінет, в тому числі для ініціювання нових ділянок для винесення на електронні аукціони. Геологічне вивчення замінюється на комплексний спеціальний дозвіл терміном від 3 до 20 років

Також у доопрацьованій версії законопроєкту передбачено встановлення вичерпного переліку випадків надання спеціального дозволу без проведення аукціону.

Раніше законопроєкт підтримала Федерація роботодавців України (ФРУ). Згідно ФРУ, нова версія документа враховує низку пропозицій підприємств, спрямованих на покращення регуляторного середовища у сфері надрокористування.

Відзначимо, що екокомітет парламенту схвалив попередню версію законопроєкту в березні. Згідно з Європейською Бізнес Асоціацією, документ включив деякі положення альтернативного законопроєкту №4187-1 і рекомендації бізнесу.

У 2020 році Державна служба геології та надр України реалізувала на аукціонах у системі Prozorro спеціальних дозволів на користування надрами на суму близько 1 млрд грн.

Джерело: https://gmk.center/