Релоковані підприємства перерахували до держбюджету 1,14 млрд гривень ЄСВ

За поточний рік релоковані підприємства перерахували до державного бюджету України 1,14 млрд гривень єдиного соціального внеску (ЄСВ). 

Повідомляється, що від початку нападу рф 772 підприємства перевезли свої виробничі потужності в більш безпечні регіони, 605 з них вже відновили роботу на новому місці. Таким чином, вдалося зберегти більше 35 тис. робочих місць та створити 7 тис. нових. Найбільше підприємств релокувалося до Львівської (28,6%), Закарпатської (17,9%) Чернівецької (12,2%), Івано-Франківської (8,3%), Тернопільської (7,5%) та Хмельницької (7,5%) областей.

Серед них найбільше підприємств, що працюють у сфері торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (40,7%) та переробної промисловості (30,2%).

Ще 261 підприємство шукає необхідну локацію або спосіб транспортування бізнесу. А 634 підприємства, що подали раніше заявки на переміщення, відмовилися від релокації у зв’язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані.

До програми релокації може долучитися будь-яке підприємство. Власники бізнесу можуть розраховувати на державну підтримку у підборі необхідної локації, допомогу з перевезенням потужностей, розселенні працівників і пошуку нових кадрів та пошуку ринків збуту. 

Переміщення здійснюється в один із шістнадцяти регіонів (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Житомирська, Одеська та Київська (за виключенням м. Києва) області).

Джерело: https://mind.ua/