Республіка Корея та Дніпропетровщина: пошук спільних бізнес-інтересів

1 квітня 2019 року відбулась зустріч Валентини Затишняк, директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства та групи інвесторів з Республіки Корея: KT CONSULTANT and Engineering Co Ltd, DH Solar Korea Co. Ltd, Choice Investment Co для обговорення перспектив майбутньої співпраці, а саме: залучення іноземних інвестицій, вихід підприємств Дніпропетровщини на ринок Кореї, реалізація спільних проектів.

Корейські партнери оцінюють наш регіон як привабливий для майбутніх інвестицій і розглядають можливість для розширення партнерських відносин та вкладення коштів для розвитку інфраструктурних проектів Дніпропетровської області.

На зустрічі було презентовано Інвестиційний паспорт Дніпропетровської області, а також Каталог інвестиційних проектів та пропозицій у пріоритетних сферах, таких як: промисловість, будівництво, логістика, сільське господарство, альтернативна енергетика.

«Кожен проект є унікальним, як наприклад, проект зі створення авіаційно-вантажного хабу, що дозволить збільшити транзитні вантажопотоки через Дніпровські повітряні ворота та зробити Дніпропетровщину майданчиком для успішного розвитку бізнесу. Ще одним унікальним проектом є проект з нанесення полімерів на оцинковану сталь та алюміній. На даний час в Україні не існує сучасного виробника, а 100% такої продукції імпортується з інших країн», – сказала директорка DIA Валентина Затишняк.

Довідково:

В Україні працює 28 підприємств із корейським капіталом, 2 з яких розташовані в Дніпропетровській області (ТОВ Фіра «АЛГОЛЬ ЛТД» та УКРАЇНСЬКО-КОРЕЙСЬКЕ ТОВ «СЕУЛ-ТРАНС-ІМПЕКС»). Усі найбільші корейські компанії, зокрема, Samsung, LG, Hyundai, також представлені в Україні.

Обсяг корейських інвестицій в економіку України у 2018 році становив $ 201,7 млн, вони надійшли у такі сфери, як промисловість (150 млн), оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів (3,3 млн), професійна, наукова та технічна (47,7 млн), тощо. І ці показники можуть бути значно збільшені.