Республіка Сінгапур – ключовий партнер України у Південно-Східній Азії

Сінгапур активно підтримує Україну в її протистоянні з російською агресією, надаючи гуманітарну допомогу та запроваджуючи санкції проти росії. Республіка Сінгапур приєдналася до міжнародних санкцій проти росії через її вторгнення в Україну, заборонивши укладати угоди з російськими банками, такими як ВТБ, ВЕБ.РФ, Промсвязьбанк та «росія». Обмеження також передбачають заборону на операції та надання фінансових послуг, які сприяють збору коштів на користь уряду рф, Банку росії та організацій, пов’язаних із ними. Крім того, Сингапур запровадив заборону на експорт до росії товарів військового призначення, а також електроніки і комп’ютерів.

Республіка Сінгапур надала Україні три транші гуманітарної допомоги, зокрема для медичних та рятувальних служб. Уряд Сінгапуру та Червоний Хрест Сінгапуру неодноразово надавали гуманітарну допомогу Україні для забезпечення потреб постраждалих від війни. З 2022 року країна належить до числа провідних спонсорів-благодійників для Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та Українського товариства глухих. Станом на липень 2024 року загальний розмір наданої допомоги складає понад $11,5 млн.

Азійська країна також бере участь у міжнародних форумах, де обговорюється ситуація в Україні, демонструючи солідарність та підтримку суверенітету України. З 2 по 4 червня 2023 року Сінгапур був господарем одного з ключових оборонних самітів в Азії «Діалог Шанґрі-Ла». Основною метою учасників саміту з України та Європи було забезпечити регіональну підтримку України в умовах російського вторгнення й підкреслити загальну схильність Європи до азійського регіону.

6 листопада на майданчику міжнародного форуму Singapore Fintech Festival-2024 відбувся тематичний захід Посольства України в Сінгапурі у співпраці з глобальною компанією SoftServe, спрямований на зростання присутності послуг українських компаній на фінансовому ринку Сінгапуру та розвиток співробітництва у галузі фінтек технологій та штучного інтелекту. На заході була презентована ІТ/ШІ еко-система України, а також плани розвитку галузі до 2030 року. Учасники від міжнародних та сінгапурських компаній спілкувались з місцевими партнерами, які співпрацюють з українськими компаніями або представляють їх інтереси на ринку Південно-Східної Азії.

Сінгапур є ключовим партнером України у Південно-Східній Азії. За результатами співпраці двох країн за останніх 5 років для українських виробників харчових продуктів тваринного походження відкрито такі ринки Сінгапуру: м’яса птиці та продуктів з нього, м’яса птиці за стандартами «халяль», готових м’ясних виробів з м’яса птиці та свинини, фуагра, столових яєць, кормів для домашніх тварин.

Попри географічну віддаленість, у довоєнний період товарообіг між Україною та Сінгапуром постійно збільшувався, досягнувши піку $286 млн у 2019 році ($56 млн у 2015 році). Пандемія COVID-19 та російська повномасштабна агресія проти України негативно вплинули на двосторонню торгівлю, дещо змінивши структуру українського експорту. Втім, зростання українського експорту в 2023 році (+103,3%) було відчутним за рахунок таких товарів як столові яйця, ячмінь та пшениця, соняшникова та ріпакова олії, м’ясо птиці.

Інвестиції Сінгапуру в Україну складають $279 млн, які продовжують працювати й у воєнний період.

Сінгапур також залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.

Сінгапурські підприємства найбільш купують молоко та молочні продукти, вироби з чорних металів, зернові культури, прилади та апарати оптичні, фотографічні, овочі, тощо. Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $1,23 млн та збільшився у порівнянні з минулим роком у 3,3 рази.

9 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на сінгапурський ринок, це підприємства металургійного комплексу, АПК, харчової та переробної промисловості.

За обсягом експортованої продукції до ТОП-4 підприємств експортерів входять наступні:

Своєю чергою 29 підприємств імпортерів регіону найбільше купували сінгапурські товари, а саме: фармацевтична продукція, електричні машини,   прилади та апарати оптичні, фотографічні, інше. Імпорт товарів з Сінгапуру в Дніпропетровську область збільшився у 5 разів та складав $511 тис.

За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:

Імпортні операції переважно здійснювали підприємства переробної промисловості та торгівлі.  

Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел