Революційна технологія електролізу, що виробляє зелений водень.

Війна в Україні, а також блекаути й збільшення вартості електроенергії змусили Європу та більшу частину світу переглянути свій підхід до її споживання. Наразі багато урядів шукають рішення додаткової генерації серед альтернативних джерел, але все ще вагаються через специфічність такої енергії, адже її майже неможливо тривало зберігати.  

Рішення є – обсяги електроенергії, яка не споживається одразу, можна спрямувати на виробництво зеленого водню. Він здатний зберігатись роками, а якщо електроенергії, що генерується із відновлювальних джерел стане недостатньо, водень можна використати для її виробництва. До того ж його можна застосувати замість газу без шкоди навколишньому середовищу і навіть з більшою ефективністю.

Компанія Gilman Industries LLC заснована у 2011 році Брайаном Гілманом та Спенсером Тепліном запропонувала інноваційний пристрій для виробництва такого екологічного енергоносія. У жовтні того ж року підприємці створили електролізер з полімерною електролітною мембраною на основі традиційної конструкції й технології. Але вона виявилась достатньо дорогою, а також складною в експлуатації та обслуговуванні, оскільки потребувала ідеального тиску й деіонізованої води.

Гілман і Теплін повернулися до креслярської дошки й розробили нову модель, яка перевершила всі очікування. Електролізер Evolve був зроблений таким чином, щоб працювати з будь-яким джерелом води (морська, річкова, питна та навіть стічна) та енергії – альтернативна або класична мережа.

Щоб досягти такої ефективності підприємці декілька років тестували різні ітерації своїх винаходів аби знайти ідеальну.

Вони використали електропровідні полімери, щоб зменшити забруднення та окислення. Ці дослідження привели їх до створення унікального полімеру, який перевершив стандартні платинові електроди та пережив їх у 13 разів. До того ж виявилось, що використаний полімер можна переробити тричі перш ніж потрібно буде замінити його новим.  

Під час виробництва більша частина нової моделі електролізера може виливатись під тиском, а на формування та збірку блока потрібно лише 2 години.

Кілька компаній та організацій в Нью-Йорку розглядають Evolve як дуже вигідну інвестицію та можливість вирішити ряд суспільних проблем, у тому числі пов’язаних з працевлаштуванням. Однією з таких груп є Будівельна рада округів Нассау та Саффолк. Локальне виробництво електролізерів зможе задовольнити потребу в об’ємному водневому обладнанні, створивши тисячі робочих місць.

Річ у тому, що Evolve можна виготовляти масово за допомогою автоматизації як і будь-який подібний апарат, але також його можна зібрати вручну за допомогою звичайного динамометричного ключа. Цей факт робить електролізер гарним кандидатом для виробництва працівниками не тільки різного рівня кваліфікації, а й з особливостями розвитку.

Цікавий факт – Evolve має подвійний позитивний ефект, бо на кожен кілограм водню він також виробляє 8 кг кисню. Це може бути використано на сміттєпереробних заводах, де саме кисень є головною рушійною силою всього процесу, адже він активізує процес ферментації відходів.

У 2022 році компанія Evolve була обрана переможцем премії DOE Hydrogen Shot Incubator Prize в галузі водневих інкубаторів.

Наразі у Gilman Industries активно тестують свій винахід «на полях». Декілька місяців тому електролізери успішно почали працювати в Університеті Калгарі, Канада, а зараз проходять випробування на деяких підприємствах у Нью-Йорку.

Компанія запевняє, що цього року електролізер Evolve стане доступним до продажу, адже попит на інноваційний пристрій тільки зростає завдяки його практичності та надійності.

Більше цікавих новин про інновації та інвестиції у світі ви можете знайти у ТелеграмФейсбук та на офіційному сайті Агентства.