Ведення бізнесу
В Україні вирощується близько 1,1 – 1,2 млн тонн яблук щороку. При цьому, 70% врожаю виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб, а також частково на подальшу реалізацію кінцевому споживачу або ж на переробку. Решта яблук вирощується сільськогосподарськими підприємствами.
В середньому 25-30% вирощених яблук йде на виробництво яблучного соку, концентрату тощо. На переробку переважно йде нетоварне яблуко, яке має маленьку масу, пошкодження, непривабливий вигляд і т. д. Решта реалізується на внутрішньому ринку або експортується за кордон.
“В 2020 році експорт яблук становив 19,5 тис. т, що у 2,8 раза нижче аналогічного показника минулого року. Причина такого зменшення експортних відвантажень – зменшення обсягів виробництва яблук в порівнянні з рекордним 2018 роком. Також свій вплив мало підвищення ціни на яблука на внутрішньому ринку, що трішки зменшило привабливість експорту для товаровиробника. Основними країнами-покупцями українських яблук у 2020 році були: Білорусь (37% об’єму експорту), ОАЕ (9%) та Австрія (9%)”, – розповідає Світлана Литвин, аналітик асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Маючи достатню пропозицію на внутрішньому ринку, зменшилися й імпортні поставки. У 2020 році було імпортовано 14 тис. т яблук, що в 1,7 раза менше аналогічного показника попереднього року. Обсяги імпорту не мають значного впливу на внутрішній ринок, оскільки становлять 2-3% від загального обсягу виробництва яблук. Основними країнами-постачальниками яблук у 2020 році були Польща, Туреччина та Нідерланди.
У громадах Дніпропетровщини наявні сади та діють підприємства з вирощування яблук ТОВ «Придніпровський», ТОВ «Фруктовий Край», ФГ «Пальця О.О.», ПП Горшков, ТОВ «Агрокомплекс Пʼятихатський».
Також активно веде свою діяльність компанія «Сади Дніпра» (ТМ UApple). Це ключовй виробник яблук та груш, що експортує свою продукцію до країн ЄС, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Африки тощо. Підприємство запровадило інноваційний метод зберігання продукції, збудувавши Сховище за передовою технологією зберігання у регульованій атмосфері – динамічному газовому середовищі (ДГС).
Нагадаємо, що в каталозі інвестиційних проєктів представлено інвестиційний проєкт фермерського господарства «Відродження»: комплекс зі зберігання плодо-овочевої продукції та її сортування, що передбачає будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем, призначеного для високоякісного зберігання фруктів та овочів з подальшими сортуванням та пакуванням. Загальна місткість комплексу становитиме 5 тис. тонн. Зазначений інвестиційний проєкт був відібраний Офісом Президента України та Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest для представлення потенційним інвесторам.
Джерело: agroportal.ua