Україна є наукоємною країною з розвиненою, але зношеною транспортною системою. Необхідність розвитку та оновлення саме зазначеної галузі, зокрема залізничного та міського електротранспорту усвідомлюють не тільки власники та споживачі транспортних послуг, але й іноземні компанії.

13 грудня 2018 року відбулась зустріч заступника голови Дніпропетровської обласної ради Володимира Тюріна, директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентини Затишняк з директором підприємства “Škoda Transportation Ukraine” Костянтином Жижко.

«На сьогодні підприємство “Škoda Transportation Ukraine” зосереджено на розробці інженерних рішень щодо інсталяції продукції компанії “Škoda” в транспортні мережі. Спектр пропозицій широкий та включає залізничні магістральні локомотиви, потяги метро, швидкісні пасажирські потяги, трамваї та тягове обладнання для інсталяції в готові кузови трамваїв та тролейбусів. Фактично це перший етап входження компанії в Україну. В залежності від темпів просування “Škoda Transportation” на ринок України, можливий розгляд варіантів розширення присутності компанії в країні» – зазначив Костянтин Жижко.

Під час зустрічі обговорили перспективні напрямки співробітництва, а саме: налагодження взаємодії з муніципалітетами щодо запровадження новітніх технологій у міському електротранспорті, вивчення проблематики оновлення електричного рухомого складу гірничодобувних підприємств та підготовка кваліфікованих інженерних кадрів закладами вищої освіти.

«Приємно, що Škoda Transportation обрала Дніпропетровщину, як стартовий майданчик для входження на територію України, адже наш регіон є одним з ключових в державі у сфері залізничного машинобудування. І саме такі кроки є підтвердженням зацікавленості іноземних компаній у налагодженні співробітництва з областю» – зазначив заступник голови обласної ради Володимир Тюрін.

«Під час нашого діалогу, ми досягли домовленостей щодо організації у 2019 році низки спільних заходів, спрямованих на залучення компанії в інфраструктурні проекти муніципалітетів за підтримки міжнародних фінансових інституцій, а також співробітництво щодо якісної підготовки інженерних кадрів» – повідомила директорка DIA Валентина Затишняк.

Довідково: Компанія “Škoda Transportation Ukraine” є інжиніринговим та конструкторським бюро чеської групи “Škoda Transportation” та орієнтована на виконання конструкторських робіт з проектування транспортних засобів та їх інсталяції в залізничну та міську інфраструктуру.