Робоча зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні

14 вересня 2019 р. у Дніпропетровській обласній раді відбулась робоча зустріч Голови обласної ради Гліба Пригунова з Надзвичайним та Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере. У зустрічі взяли участь Валентина Затишняк, директорка Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA), та Ірина Грицай, заступниця голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Турецька Республіка є одним з найважливіших торговельних партнерів України. У торгівлі з Туреччиною Україна традиційно має одне з найбільших позитивних сальдо. Зокрема, середній показник за п’ять попередніх років склав близько $ 2 млрд. Турецька Республіка також входить до переліку країн, з якими показники імпортних поставок товарів (3%) є одними з найвищих. Протягом останніх років за обсягами реалізації вітчизняного експорту Туреччина традиційно займала провідні місця. Наразі Урядами двох країн ведеться активна робота щодо узгодження положень Угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, основна мета якої – поглиблена лібералізація доступу до ринків за всіма товарними позиціями як промисловими, так і сільськогосподарськими.

«Турецька Республіка входить до ТОП-3 перспективних країн для розвитку українського експорту, відповідно до Експортної стратегії України на 2017-2021 роки. Туреччина є одним з найважливіших торговельних партнерів як України так і Дніпропетровщини. Минулого року за обсягом експорту з Дніпропетровської області Туреччина займала четверте місце, що підтверджується позитивним сальдо торговельного балансу у $ 376,1 млн. Частка експорту Дніпропетровської області до Туреччини складає 22,6% від загальноукраїнського, що у грошовому еквіваленті дорівнює $ 532,4 млн. Серед основних видів продукції, що експортуються з області, найбільший обсяг займають чорні метали та вироби з них, жири та олії тваринного або рослинного походження. Слід відмітити, що Дніпропетровщина майже у 2,5 рази збільшила експорт насіння і плодів олійних рослин до Туреччини у 2018 році. В області зареєстровано 32 підприємства, в які вкладено інвестиції з Туреччини, серед них: ТОВ “Дніпроолія” (виробництво нерафінованих олії та жирів, виробництво рафінованих олії та жирів); ТОВ “Міропласт” (один з найбільших виробників ПВХ-профілю у Східній Європі); ТОВ “UDK (виготовлення виробів із бетону для будівництва; виробництво виробів із бетону, гіпсу та цементу); ТОВ “AXOR INDUSTRY (один з найбільших заводів з виробництва віконно-дверної фурнітури на території Східної Європи). Станом на 2018 рік накопичувальний ефект ПІІ з Туреччини складає $ 20,5 млн (6,4% від України), що свідчить про стабільну інвестиційну діяльність в регіоні для турецьких партнерів» – зазначила Валентина Затишняк, директорка DIA.