21 березня 2019 року відбулась зустріч, директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентини Затишняк з представниками компанії “Škoda Transportation Ukraine” яка відкрила своє перше українське представництво в нашому регіоні. Офіс в м. Дніпро займається проектами залізничного та громадського транспорту для материнської компанії, що знаходиться в Чеській Республіці.

«На сьогодні компанія “Škoda Transportation Ukraine” зосереджено на розробці інженерних рішень щодо інсталяції продукції компанії “Škoda” в транспортні мережі. Спектр пропозицій широкий та включає залізничні магістральні локомотиви, потяги метро, швидкісні пасажирські потяги, трамваї та тягове обладнання для інсталяції в готові кузови трамваїв та тролейбусів. Але для того щоб все це реалізувалося в першу чергу потрібна наявність кваліфікованих інженерних кадрів які на даний час в дефіциті» – зазначив Костянтин Жижко.

Під час зустрічі обговорили перспективні напрямки співробітництва, а саме: підготовку кваліфікованих інженерних кадрів закладами вищої освіти з можливостями використання дуальної системи навчання, налагодження взаємодії з підприємствами та муніципалітетами щодо запровадження новітніх технологій у міському електротранспорті.

Результатом зустрічі стало обговорення проблематики стосовно підготовки кваліфікованих інженерних кадрів, яка також стосується і вітчизняних підприємств.

Довідково: Компанія “Škoda Transportation Ukraine” є інжиніринговим та конструкторським бюро чеської групи “Škoda Transportation” та орієнтована на виконання конструкторських робіт з проектування транспортних засобів та їх інсталяції в залізничну та міську інфраструктуру.