Розвиток мультимодальних перевезень та ратифікація угоди між «Укрпоштою” та Європейським інвестиційним банком

8 грудня Верховна Рада опублікувала Закон «Про мультимодальні перевезення» (набирає чинності 19 грудня 2021 року), яким передбачається імплементація Директиви Ради 92/106/ЄЕС від 07 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами.

Закон закріплює право учасників мультимодальних перевезень транспортувати вантажі на підставі укладення єдиного договору незалежно від зміни видів транспорту.

Передбачено, що під час надання послуги з мультимодального перевезення вантажів відповідальність оператора за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття вантажу до моменту видачі. Відтепер, для отримання відшкодування за втрачений (пошкоджений) вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати на якому саме етапі перевезення сталося пошкодження чи втрата вантажу або хто із перевізників не виконав зобов’язання щодо вчасної доставки.

Мультимодальні перевезення можуть здійснюватися за єдиним тарифом, який обчислюється оператором такого перевезення.

Основними складовими єдиного тарифу є:

  • вартість страхування відповідальності оператора мультимодального перевезення;
  • вартість перевезення вантажу видами транспорту, що задіяні у мультимодальному перевезенні;
  • вартість основних та супутніх послуг, що надаються у терміналах під час завантаження;
  • розвантаження та заміни виду транспорту;
  • прибуток оператора мультимодального перевезення;
  • вартість послуг фактичних перевізників та третіх осіб, залучених до надання послуги мультимодального перевезення.

Також 19 грудня цього року набере чинності гарантійна угода між “Укрпоштою” та ЄІБ на кредитування у розмірі 30 млн євро, які “Укрпошта” планує використати на будівництво п’яти сортувальних центрів у Києві, Дніпрі, Харкові, Хмельницькому та Львові, а також на 22 поштових депо.

Довідково. ЄІБ та “Укрпошта” під час 22-го саміту Україна-ЄС у Брюсселі 6 жовтня 2020 року уклали угоду про залучення кредиту у розмірі 30 млн євро на будівництво нових сортувальних центрів, поштових депо та розвиток IT-інфраструктури. 

Джерело: https://www.rada.gov.ua