Саудівська Аравія – торговий партнер та потенційний інвестор

10 грудня 2021 року, за ініціативи LIM – бізнес-місії України в Саудівській Аравії, та дипломатичного сприяння Посольства України в зазначеній країні відбувся онлайн вебінар: «Україна – Саудівська Аравія. Можливості співпраці для експортоорієнтованих областей, підприємств та організацій у 2022», в роботі якого взяли участь фахівці Дніпропетровського інвестиційного агентства.

Торговими можливостями, бізнес-кліматом, а також своїм баченням перспектив співробітництва двох країн поділилася Засновник та керівник LIM Галина Потапчук. Зокрема під час презентації вона відзначила історію співпраці двох країн, приклади успішної співпраці, перспективні напрямки для виходу на ринок Саудівської Аравії та механізми просування українських пропозицій.

Серед напрямків співробітництва, у яких зацікавлений бізнес Саудівської Аравії Галина Потапчук відзначила:

  • сектор будівництва;
  • гігієнічна, косметична та фармацевтична продукція;
  • харчова та агро продукція.

Зі слів керівника бізнес-місії, також предметом співпраці бізнесу двох країн може бути інноваційна та технологічна продукція українських виробників, яка може бути конкурентною на світових ринках.   

Заступник директора Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Алім Молодан, презентував учасникам онлайн-вебінару структуру економіки та іноземних інвестицій регіону, а також склад зовнішньої торгівлі Дніпропетровської області та Саудівської Аравії, що має позитивну тенденцію до збільшення, як за обсягами, так і за позитивним сальдо. За результатами 2020 року зовнішньоторговельний оборот склав $248,2 млн, з яких $231,5 млн, це експорт товарів підприємств регіону. Переважно експортувалися чорні метали та вироби з них, а також продукція залізничного машинобудування, продукція агропереробки, продукти харчування, та акумулятори електричні. Всього до Саудівської Аравії експортували свою продукцію 24 підприємства. В той самий час імпорт, переважно це пластмаси та полімери у первинних формах, на суму $16,7 млн здійснило 31 підприємство.   

На території області присутнє лише одне підприємство з інвестиціями із Саудівської Аравії, яке діє у сфері інформаційних технологій.

Також  учасникам вебінару, були презентовані інтерактивні інструменти Дніпропетровського інвестиційного агентства щодо просування регіону за кордоном, а саме:

Презентація за посиланням.

“Формуючи інтерактивні та цифрові ресурси, які відображають інформацію про економіку, інвестиції, продукцію та підприємства Дніпропетровської області, ми надаємо певний онлайн ресурс для українських дипломатичних місій. Адже інвестиційний паспорт Агенство надсилає всім українським дипломатичним місіям за кордоном” – зазначив Алім Молодан, заступник директорки DIA