Семінар з практичних аспектів залучення прямих іноземних інвестицій та супроводу інвесторів

12-13 лютого у місті Дніпро пройшов семінар з практичних аспектів залучення прямих іноземних інвестицій та супроводу інвесторів. Семінар проводився Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у партнерстві з Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством й  за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».  Учасниками заходу стали представники органів державної влади, місцевого самоврядування, інвестиційні агентства та агенцій регіонального розвитку Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей.

Під час заходу заступниця директора UkraineInvest Уляна Хром’як поділилася досвідом роботи офісу з новими іноземними інвесторами та наголосила на важливості постійної підтримки існуючих інвесторів.

«Такі семінари дозволяють виробити практичні навички, засвоїти нові механізми роботи з інвесторами, які неодмінно стануть в нагоді під час роботи. UkraineInvest приділяє велику увагу співпраці з регіонами, адже побудова ефективної комунікації є запорукою подальшого успіху. Сьогодні ми бачимо великий інвестиційний потенціал в регіонах, який потрібно розвивати», – зазначила Уляна Хром’як.

Колеги з інших областей України цікавились досвідом роботи DIA, адже DIA активно сприяє реалізації інвестиційних процесів ще з 2010 року. Наразі інвестиційний портфель нараховує 25 проектів у пріоритетних сферах, які визначені стратегією розвитку області, а саме: аграрний та будівельні кластери, запровадження альтернативної енергетики, інноваційний розвиток тощо. Тож команда DIA із задоволенням розповіла колегам про свій досвід роботи із інвесторами, актуальні питання, які можуть виникнути у процесі реалізації проектів.

Радник з питань планування та координації регіонального розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Василь Федюк під час ведення семінару зосередився на висвітленні світової практики та українського досвіду, а також стандартів залучення та супроводу інвестора на регіональному рівні.

«Подібні заходи є дуже корисними, адже таким чином кожен має поспілкуватися з колегами з інших регіонів, обговорити спільні проблеми, ідеї, обмінятися досвідом,  а можливо, у перспективі реалізувати спільний проект. Завдяки цьому семінару, кожен учасник зміг зрозуміти нагальні потреби та вектор подальшого розвитку свого регіону, а це, мабуть, і є головною метою семінару», – зазначила директор DIA  Валентина Затишняк.

Крім того, семінар передбачав й активну дискусію серед учасників. Учасники мали змогу відчути себе на місці інвестора та дати об’єктивну оцінку інвестиційної привабливості своєї області. Але не менш цікавим була дискусія щодо практичних аспектів створення та функціонування індустріальних парків. Дніпропетровщина має досвід створення індустріальних парків, тож  директор Агенції розвитку Дніпра Володимир Панченко та представник ДП «Інвестиційно-інноваційний центр» Ольга Котко розповіли усі деталі внесення індустріальних парків до реєстру та відповіли на питання учасників дискусії.

 

Інформаційні матеріали тренінгу:

1_FDI_F.Fedyuk_12_02_2018 Індустріальний парк_Павлоград Бойко _ Інструментарій Presentation_Dn_region DIA_Presentation Final 6_industr_parks_F.Fedyuk_13_02 5_investor_needs_F.Fedyuk_13_02 4_climate_F.Fedyuk_13_02 3_standards_F.Fedyuk_12.02 2_Instutions_FDI_F.Fedyuk_12_02_2018