Сфера лікувально-оздоровчого відновлення Дніпропетровщини: проєкти та ресурси для зростання

Дніпропетровська область є медичним хабом України та має значний потенціал для розвитку сфери лікувально-оздоровчого відновлення та кластеру відпочинку, що є важливим компонентом регіональної економіки. Наявність природних ресурсів, зокрема мінеральних вод та лікувальних грязей, сприяє розвитку санаторно-курортного туризму. В області функціонує розгалужена мережа оздоровчих закладів, до якої входять сучасні реабілітаційні центри, санаторії, готелі, бази відпочинку. Попри виклики, спричинені війною, регіон зберігає тенденцію до розвитку сфери послуг, зокрема в сфері лікувально-оздоровчого відновлення, що створює можливості для залучення інвестицій.

Сприятливим фактором для розвитку індустрії є наявність інвестиційних проєктів, які перебувають на супроводі Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA). Зокрема три інвестиційні проєкти від бізнесу регіону, для стратегічних інвесторів, які зацікавлені в реалізувати проєкти:

  • Створення сучасного лікувально-оздоровчого комплексу (ТОВ «Санаторій Курорт Орлівщина», Піщанська сільська ТГ, Новомосковський район) – комплекс, що передбачає впровадження передових методик реабілітації та оздоровлення. Деталі: https://spa-kurort.com.ua/.
  • Створення спортивно-оздоровчого екологічного центру відпочинку (ТОВ «АРМАН ГРУП», Верхньодніпровська ТГ, Кам’янський район) – проєкт, орієнтований на розвиток спортивної інфраструктури та екологічного туризму. Деталі: http://www.baza-otdiha.dp.ua/.
  • https://dia.dp.gov.ua/investicijni-proyekti/medicina-proyekti/

 

Для підвищення ефективності ініціатив у сфері оздоровлення існують освітні платформи та професійні ресурси, які забезпечують доступ до актуальних медичних знань, наукової інформації та спеціалізованих курсів для лікарів і медичних працівників. Вони допомагають інтегрувати сучасні методи лікування, сприяють підвищенню кваліфікації та впровадженню інноваційних підходів у сфері медицини та реабілітації, а саме:

  • програма «EU4Health» – фінансова допомога на конкурсній основі проєктів в сфері охорони здоров’я у формі грантів та закупівель створена для щорічного фінансування низки пріоритетних напрямків: профілактика в охороні здоров’я, боротьба з COVID-19, цифровізація охорони здоров’я, боротьба з онкозахворюваннями, боротьба з бактеріологічною резистентністю тощо (https://moz.gov.ua/uk/programa-eu4health);
  • UpToDate — клінічна повнотекстова база, яка включає повні описи станів хвороб та методи їх лікування;
  • ClinicalKey, Complete Anatomy та Osmosis – електронні платформи наукової інформації у галузі медицини від компанії Elsevier, яка є одним із найбільших видавництв наукової літератури у світі, надає підтримку медичній спільноті України в умовах війни;
  • British Medical Journal – один з найстаріших рецензованих медичних журналів у світі, глобальний постачальник освітніх послуг у сфері медицини від компанії BMJ Publishing Group Ltd, надає вільний доступ до своїх онлайн-ресурсів для підтримки українських лікарів:

BMJ Best Practice – онлайн-інструмент з підтримки клінічних рішень, призначений для допомоги в діагностиці, профілактиці та лікуванні хвороб пацієнтів;

BMJ Learning – освітній онлайн-ресурс для лікарів. Для доступу до навчання треба пройти безкоштовну реєстрацію за посиланням: https://new-learning.bmj.com/uk/sign-up/register );

Розвиток сфери лікувально-оздоровчого відновлення та індустрії відпочинку в Дніпропетровській області є перспективним інвестиційним напрямком, який сприятиме економічному зростанню через підвищення якості життя населення. Завдяки ефективному використанню програм підтримки, інноваційних технологій та міжнародного досвіду, сфера лікувально-оздоровчого відновлення має всі передумови для активного розвитку у 2025 році.