Ведення бізнесу
Ця новітня технологія стала чи не найбільш хайповою та корисною у XXI столітті та продовжує набирати оберти, приносити користь і постійно розвиватись.
Дослідницька група з Інженерного коледжу Університету штату Орегон застосувала штучний інтелект аби розв’язати питання, важливе для всієї планети. Корі Саймон, доцент кафедри хімічної інженерії, та Сяолі Ферн, доцент кафедри комп’ютерних наук, разом з аспірантами Пінгом Яном та Адріаном Хенле створили інноваційний проєкт. Дослідження передбачало розробку моделі машинного навчання, яка здатна передбачити, чи буде якийсь із запропонованих штучному інтелекту видів пестицидів токсичним для медоносних бджіл на основі молекулярної структури сполуки.
Саме пестициди, які широко використовуються у сільському господарстві, є однією з головних причин захворювань та поступового вимирання бджіл. Річ у тім, що бур’яни, комахи та інші «цільові клієнти» цих небезпечних речовин поступово стають більш стійкими до отрути. В результаті щорічно виробляються нові види більш дієвих пестицидів, які фактично вбивають бджіл.
Без цих комах буде знищено майже весь харчовий ланцюг. Відсутність запилення призведе до зникнення більшості рослин, за ними підуть тварини, а далі вже і люди, тобто класичний «ефект доміно». Цей процес не буде швидким, але щодня буде все більш важко повернути все до ладу. Додатково глобальна економіка тільки за перший рік без бджіл втратить понад сто мільярдів доларів.
Щоб розв’язати проблему, дослідники провели експерименти та використали дані про вплив пестицидів на медоносних бджіл, отримані в результаті тестів. Завдяки роботі штучного інтелекту вдалось перевірити 400 різних молекул пестицидів для створення алгоритму, здатного передбачити потенційну небезпечність нової молекули пестициду.
Результати дослідження дають змогу з високою точністю визначати шкідливі для медоносних комах речовини та зберігати природний баланс, не відмовляючись від використання пестицидів необхідних сектору АПК.
Варто сказати, що це лише перший крок на шляху до повністю екологічного сільського господарства, адже зазначена технологія ще не використовується «на полях». Проте людство щодня стає все ближче до ідеального балансу між ефективністю економіки та збереженням планети.
Новини для бізнесу та інвесторів, авторський контент і цифрові продукти DIA доступні у Телеграм, Фейсбук та на офіційному сайті Агентства.