Сільськогосподарський робот, що знищує лазером 200 000 бур’янів на годину

Кожному фермеру відомо, що бур’яни конкурують з рослинами за простір, сонячне світло та поживні речовини в ґрунті. Вони також можуть полегшити комахам-шкідникам завдання шкоди культурам, тому боротьба з бур’янами є чи не найбільш головним завданням для аграріїв.

Хімічні гербіциди можуть вбити настирливі рослини, але вони також можуть забруднювати воду і впливати на здоров’я ґрунту. Бур’яни можна висмикувати вручну, але щорічно стає все менше працівників, що готові виконувати такі завдання, а дефіцит робочої сили вже є величезною проблемою в сільському господарстві.

Саме тому декілька років тому Carbon Robotics прагнучи екологічно розв’язати проблему бур’янів представила свій Autonomous Weeder – розумний сільськогосподарський робот, який ідентифікує бур’яни, а потім знищує їх за допомогою лазерів. Тепер компанія позичивши технологію цього робота створила причіпний LaserWeeder, який знищує вдвічі більше бур’янів.

Ця машина виглядає як великий куб на колесах. Він знищує бур’яни, не завдаючи шкоди ґрунту чи воді, і працює автономно, усуваючи залежність від ручної праці.

Коли він їде вздовж рядів посівів, його 12 камер сканують землю. Бортовий комп’ютер, що працює на основі штучного інтелекту, визначає бур’яни, а вуглекислі лазери робота вбивають ці рослини.

Класичний прополювач компанії Carbon Robotics може знищувати близько 100 000 бур’янів на годину і прополювати від 15 до 20 акрів посівів за один день – для порівняння, робітник може прополювати близько одного акра за такий самий проміжок часу.

Новий LaserWeeder не є автономним – його має тягнути просапний трактор, а це означає, що хтось має бути поруч, щоб керувати ним. Однак він має втричі більше лазерів, ніж автономний сільськогосподарський робот, і за одну годину може обробити два гектари та знищити 200 000 бур’янів.

Наразі ці машини є демонстраційними зразками, але лазерний прополювач LaserWeeder вже доступний на ринку.

Хоча вартість на сайті Carbon Robotics не вказана, компанія стверджує, що виробники, які використовують LaserWeeder, виявляють, що він скорочує витрати на прополювання на 80% і окупається за два-три роки.

Прополювач автоматизує одне з найскладніших, дорогих і трудомістких завдань на фермі, тому попит на нього тільки росте.

Конструкція знаряддя легко інтегрується в щоденні операції, одночасно спрощуючи боротьбу з бур’янами, забезпечуючи стабільність, яку фермери цінують і на яку вони покладаються для підтримки зростання власного бізнесу.

Найближчим часом компанія прагне розширити виробництво та оновити свій модельний ряд більш технологічними машинами.

Більше цікавих новин про інновації та інвестиції у світі ви можете знайти у ТелеграмФейсбук та на офіційному сайті Агентства.