Ведення бізнесу
Україна планує розпочати використання міжнародної системи електронного обміну фітосанітарними сертифікатами e–Phyto в першій половині 2025 року, після приблизно трьох років зусиль щодо її інтеграції в національне законодавство. Наразі система проходить фінальне тестування.
Впровадження e–Phyto спростить українським компаніям експорт фруктів, овочів та іншої сільськогосподарської продукції, що потребує фітосанітарної сертифікації. Це також знизить витрати на імпорт, що принесе користь як споживачам, так і представникам продуктової торгівлі.
Країни, які вже використовують e–Phyto протягом кількох років, повідомляють про позитивний вплив цієї системи на збільшення обсягів торгівлі, зниження витрат і корупції, а також зменшення ризиків поширення небезпечних шкідників і хвороб. Основні ринки України для свіжої плодоовочевої продукції в ЄС підключені до e–Phyto, що є чудовою новиною для експортерів та імпортерів. Інші активні торгові партнери, які використовують e–Phyto, включають Узбекистан, Азербайджан та Індію. Крім того, всі основні постачальники бананів в Україну можуть видавати сертифікати e–Phyto. Повний список країн, які використовують e–Phyto, можна знайти тут.
Система e–Phyto була розроблена Міжнародною конвенцією із захисту рослин (IPPC), яка є частиною Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Мета IPPC полягає в модернізації та спрощенні процесу видачі та обміну фітосанітарними сертифікатами, роблячи міжнародну торгівлю рослинами та рослинною продукцією більш ефективною та безпечною.
Що таке e-Phyto?
Компоненти рішення e-Phyto
Переваги e-Phyto
Джерело: https://east-fruit.com/