Співпраця Дніпропетровської області та США

Сполучені Штати Америки є найбільшим та послідовним донором економічного та гуманітарного розвитку Україні. Особливо підтримка з боку Сполучених Штатів стала актуальною та відчутною за два останні місяці, в умовах військової агресії рф проти України. За час війни США передали нашій державі військової допомоги на $3,4 млрд, яка складалася з тактичних безпілотників, артилерійських та реактивних систем. З метою, безперебійного постачання військового обладнання та зброї Конгресом США погоджено програму Ленг-Лізу для України. Відповідно до заяви офіційного представника Держдепартаменту США Нед Прайс, можливості Вашингтона щодо доставки зброї Україні, як і раніше, «невичерпні». Про це свідчить регулярність військових постачань.

Крім того, Президент США Джо Байден додатково запросив у Конгресу $33 млрд для допомоги Україні, з яких $20,4 млрд – на озброєння, боєприпаси та іншу військову допомогу Україні та союзникам у Європі. Зокрема, $8,5 млрд призначені для прямої економічної допомоги Україні, протидії дезінформації РФ та підтримки малого та середнього бізнесу, $3 млрд — для гуманітарної та продовольчої допомоги.

Економічна підтримка МСП

Агентство США з міжнародного розвитку USAID «Конкурентоспроможна економіка України» працює в Україні з 1992 року, надаючи допомогу у здійсненні демократичних перетворень та інтеграції країни до західних політичних, економічних і безпекових інституцій. USAID сприяє формуванню в країні конкурентної економіки, у якій малі та середні підприємства здатні вільно реалізовувати свій потенціал.

Попри складну економічну ситуацію, що склалася в країні у зв’язку з військовою агресією РФ, USAID продовжує впроваджувати низку конкурсів та ініціатив з підтримки МСП:

Сполучені Штати є одним з визначних інвестиційних та торговельних партнерів Дніпропетровської області. На території нашого регіону діє 42 компанії з американськими інвестиціями, які інвестували в економіку регіону $5 млн. США входять у п’ятірку лідерів серед експортерів з Дніпропетровської області та займають 6 місце в імпорті товарів серед країн світу.

За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 2,3 раза ($440,9 млн), що склало 27,2% від обсягу України до США. Серед товарів, які мають попит в американських споживачів є чорні метали та вироби з них, частини літальних апаратів та залізничних локомотивів тощо.

Експортні операції здійснювали 84 підприємства з Дніпропетровської області.

Основні компанії експортери – це підприємства гірничо-металургійного комплексу, машинобудування та переробної промисловості.

ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):

Імпорт товарів з США у Дніпропетровську область складав $225,4 млн (6,8% від імпорту України з США) та зріс у порівнянні з 2020 роком на 16%. Дніпропетровщина найбільше купувала засобі наземного транспорту, палива мінеральні, машини та обладнання, лікарські засоби та інше.

Імпортні операції здійснювали 408  підприємств імпортерів.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):

Серед перспективних напрямків для експорту до США є продукція металургії, обладнання для залізничних локомотивів, космічні апарати, органічна продукція сектору АПК та товари легкої промисловості з натуральних матеріалів.