Співпраця Дніпропетровської області та Бразилії

Бразилія з початку війни уникає прямої критики рф. Хоча у березні Бразилія, яка зараз займає місце тимчасового члена Ради Безпеки ООН, підтримала резолюцію, яка засуджувала агресію росії та вимагала негайного виведення російських військ з території України. А ще Бразилія утрималася, коли Рада Безпеки ООН голосувала за засудження анексії українських територій, хоча підтримала цю резолюцію в Генеральній асамблеї. Разом з тим, соцопитування показують, що більшість бразильців негативно сприймають рф та виступають на боці України.

14 липня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у межах робочого візиту до Львова зустрівся з послом Бразилії в Україні Нортоном де Андраде Мелло Рапеста. Під час зустрічі пан посол висловив свою прихильність уряду України, а також підкреслив, що уряд Бразилії поділяє позицію України щодо питання із зерном та готовий надалі співпрацювати у цій сфері, надаючи нашій державі необхідну допомогу. Він наголосив, що Україна та Бразилія мають дуже тісні зв’язки понад 130 років, і його країна зацікавлена в тому, щоб і надалі укріплювати цю співпрацю та сприяти подальшому економічному розвитку України.

Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії. Штат Парана активно приймає біженців з України, оскільки тут проживають переважно українські іммігранти, розповсюджена українська мова та зберігаються національні традиції. Співробітництво українських та бразильських науковців у партнерстві з урядом штату стане вагомим кроком для відбудови та зміцнення української економіки у майбутньому. Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів.

З початком широкомасштабного вторгнення москальської орди до України згуртованість українців у всьому світі зросла в рази. Не меншу активність проявляє сьогодні й українська діаспора в Південній Америці, зокрема в Бразилії. Відомо, що тут проживає одна з найбільших українських общин у світі. І сьогодні вони разом із громадськими активістами цієї країни допомагають українцям всім, чим можуть. Українська діаспора та небайдужі бразильці зібрали гуманітарну допомогу та кількома вантажними літаками відправили її в Україну. Наразі переважно всі активісти Бразилії збирають кошти та через посольства й інші благодійні організації відправляють їх у нашу державу. Крім того, люди приймають вимушених переселенців зі східних областей України: оплачують їм авіаквитки до Латинської Америки, допомагають із помешканням та харчуванням, навчають мови.

«За Україну, за життя» – під такою назвою в місті Куритибі в Бразилії 5 березня 2022 р., започатковано кампанію надання гуманітарної допомоги жертвам війни в Україні. Ініціаторами акції є Єпископська Конференція Бразилії, зокрема її південний регіон, Українська греко-католицька архиєпархія святого Івана Хрeстителя в Куритибі, Українська католицька єпархія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Прудентополі та регіональна організація Карітас.

Наприкінці жовтня у Бразилії обрали нового президента. Президент України Володимир Зеленський у Twitter привітав з перемогою на виборах у Бразилії Лулу да Сілву. У своєму привітанні він зазначив, що сподівається «на активну співпрацю та посилення стратегічного партнерства для забезпечення демократії, миру, безпеки та добробуту в Україні, Бразилії та в усьому світі».

Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Бразилією, також демонструє зростаючий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торгівельним партнером області.

За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 23 рази та складав $91,61 млн (50,5% від обсягу України до Бразилії). Серед товарів, які користуються найбільшим попитом у бразильських споживачів є чорні метали та вироби з чорних металів, руди, шлак та прилади і апарати оптичні, фотографічні.

Експортні операції здійснювали 9 підприємств з Дніпропетровської області.

Основні компанії експортери – це підприємства гірничо-металургійного комплексу  та переробної промисловості.

ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):

Імпорт товарів з Бразилії у Дніпропетровську область складав $34,69 млн (9,1% від імпорту України з Бразилії) та зріс у порівнянні з 2020 роком на 30%. Дніпропетровщина найбільше купувала продукцію АПК, засоби наземного транспорту, машини та механізми, інше.

Імпортні операції здійснювали 78  підприємств імпортерів.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):