Ведення бізнесу
З перших днів повномасштабної російської агресії Словенія надає Україні військову й гуманітарну допомогу. Словенія вже надала Україні військову та гуманітарну допомогу на €8 млн. Враховуючи обсяг економіки та чисельність населення Словенії, вказана допомога для нашої країни є значною.
Словенія повністю підтримує санкції проти росії та рішуче вимагає покарання агресора за скоєні на території України воєнні злочини. Підтримуючи територіальну цілісність і суверенітет України, Любляна дотримується загальноєвропейської політики щодо москви: голосує за санкції проти рф і повністю їх імплементує.
Міністерство закордонних справ Словенії вирішило скоротити персонал посольства Росії за мотивами вчиненої російськими військами різанини в Бучі. Словенська влада відправила додому 33-х російських дипломатів.
Уряд Словенії направив в Україну матеріальну допомогу на майже €180 тисяч. За інформацією Міноборони Словенії, йдеться про 100 IP-телефонів, 40 стаціонарних комп’ютерів, 40 ноутбуків, бензинові генератори, антени та кабелі. Ця допомога надходила через Механізм цивільного захисту ЄС, спрямований на координацію спільної відповіді Євросоюзу на військову агресію росії проти України та координацію надання матеріальної допомоги Україні й сусіднім країнам.
У травні цього року Україна, Польща та Словенія домовилися про нові спільні проєкти, зокрема про старт пілоту щодо взаємного визнання цифрових документів.
Словенія та її громадяни тепло вітають громадян України, які рятуються від війни, надаючи проживання, харчування та все необхідне. На сьогодні в країні знайшли притулок понад 7 тис. українських біженців.
Словенія поставила в Україну амуніцію, автомати Калашникова та 35 БМП. Також, керівництво Словенії відправило в Україну кілька літаків із військовою допомогою. Йдеться про гвинтівки, боєприпаси та шоломи для військових, які борються з російськими окупантами.
Посол Словенії в Україні Томаж Менцін заявив, що його країна візьме участь у відбудові України після закінчення бойових дій. Вже є перші проєкти по лінії міст-побратимів у Харкові, йдеться про відновлення громадського транспорту і відбудову Харківського інституту протезування.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці залишається важливим пріоритетом двох країн.
Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону зі Словенією, демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є одним з ключових торговельних та інвестиційних партнерів області.
За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області знизились на 24,3% ($5,13 млн), що склало 6,8% від обсягу України до Словенії. Серед товарів, які мають найбільшим попитом у словенських споживачів є частини до залізничних локомотивів, чорні метали та вироби, меблі та їх чистини тощо.
Експортні операції здійснювали 15 підприємство з Дніпропетровської області.
Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу та переробної промисловості.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів зі Словенії у Дніпропетровську область складав $87,42 млн (30,4% від імпорту України зі Словенії) та зріс у порівнянні з 2020 роком на 8,5%. Дніпропетровщина найбільше купувала ліки, мастильні матеріали, електричні машини, харчові продукти та інше.
Імпортні операції здійснювали 88 підприємств імпортерів.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Серед перспективних напрямків для експорту до Словенії є продукція металургійного комплексу, обладнання для залізничних локомотивів, органічна продукція сектору АПК та товари легкої промисловості з натуральних матеріалів.