Стратегія розвитку агросектору до 2030 року та міжнародні перспективи

Агросектор є одним з ключових секторів української економіки. У 2023 році він забезпечив 62% валютної виручки від експорту. Попри складні умови, агропромисловий комплекс (АПК) продовжує підтримувати економіку, гарантуючи продовольчу безпеку не лише Україні, але й країнам Африки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Значна частина української агропродукції експортується до країн Європейського Союзу завдяки зоні вільної торгівлі та ініціативам ЄС, зокрема «Шляхи солідарності», які були запроваджені на початку війни. Це стало можливим завдяки досвіду виконання угоди про асоціацію та імплементації Україною європейського законодавства з 2014 року.

Наразі держава формує стратегію розвитку сектору АПК, яка націлена на його інтеграцію до ЄС. Мета – стати частиною великого внутрішнього ринку аграрного ЄС, одного з найрозвиненіших, найдинамічніших та найконкурентніших ринків.

Впровадження стратегічних підходів розвитку сектору АПК, покликано поглибити рівень переробки агропродукції, наповнювати внутрішній ринок продукцією з високим рівнем доданої вартості, створювати із сусідніми державами аграрно-логістичні кластери із спільного зберігання, переміщення та переробки. Це допоможе Україні досягти європейських стандартів, а також гарантуватиме сталість та безпеку нарощування виробництва.

Проект Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року був презентований Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA). Документ розміщено для обговорення на сайті Мінагрополітики за посиланням, а його затвердження Урядом планується до кінця 2024 року.

Україні належить виконати багато завдань, адже сільське господарство є однією з найрозвиненіших сфер регулювання в ЄС. Проте зусилля, спрямовані на реалізацію цієї стратегії, принесуть значні позитивні зміни для агросектору та економіки загалом.

На інвестиційному порталі DIA є 7 проєктів та 8 пропозицій у сфері АПК. Запрошуємо перейти за посиланням ознайомитися з усіма можливостями для інвестування в агросектор та знайти проєкти, які відповідають вашим інтересам і потребам.

Джерело: https://minagro.gov.ua/