Ведення бізнесу
Світові ціни на продовольчі товари, окрім зернових культур, знизилися у жовтні.
Про це йдеться в повідомленні Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Як зазначається, Індекс цін на продовольство ФАО у жовтні становив 135,9 пунктів, що на 0,4% менше, ніж у вересні, й на 14,9% порівняно з історичним максимумом, зафіксованим у березні 2022 р. Він залишається на 2% вищим за свій рівень у жовтні 2021 р.
Індекс цін на зернові ФАО протягом місяця зріс на 3%. Світові ціни на пшеницю зросли на 3,2%, переважно відображаючи невизначеність, пов’язану з Чорноморською зерновою ініціативою, а також перегляд у бік зниження запасів у США. Міжнародні ціни на фуражне зерно зросли на 3,5% порівняно з вереснем, при цьому ціни на кукурудзу зросли ще більше через нижчі перспективи виробництва в США та ЄС, а також посушливі умови в Аргентині та невизначеність щодо експорту з України.
Індекс цін на рослинні олії ФАО знизився на 1,6% у жовтні й залишився майже на 20% нижчим від рівня попереднього року. Зростання світових котирувань соняшникової олії було більш ніж компенсовано зниженням світових цін на пальмову, соєву та ріпакову олії.
Індекс цін на молочні продукти ФАО впав на 1,7%, ціни на всі молочні продукти знизилися з вересня. Нижчі, ніж очікувалося, закупівлі Китаю, млявий попит на імпорт та ослаблення євро відносно долара США сприяли падінню у жовтні.
Індекс цін на м’ясо ФАО у жовтні знизився на 1,4% порівняно з вереснем, при цьому міжнародні ціни на баранину, свинину, яловичину та птицю знизилися через загалом стриманий глобальний імпортний попит і збільшення експортних постачань.
Індекс цін на цукор ФАО знизився на 0,6%, чому сприяло покращення перспектив виробництва в Індії. Такі фактори, як дощі, що перешкоджають збиранню врожаю в Бразилії, високий попит на імпорт з Індонезії та Китаю та вищі котирування цін на етанол у Бразилії, обмежили зниження цін на цукор порівняно з попереднім місяцем.
Джерело: https://agroportal.ua/