Світовий виробничий PMI знизився до 26-місячного мінімуму – S&P Global

У найближчі місяці очікується поглиблення негативних тенденцій у промисловому виробництві

Світовий виробничий індекс PMI (JPMorgan Global Manufacturing Purchasing Managers’ Index™) у серпні 2022 року впав до 50,3 пункту з 51,1 в попередньому місяці. Це найнижчий показник з червня 2020 року. Про це йдеться в пресрелізі S&P Global.

Обсяги виробництва зросли лише в 10 країнах з 30. В п’яти з них, включаючи Китай, зростання було незначним. Виробничі показники знизилися в США, єврозоні, Великій Британії та Японії.

Попередні значення індексів указують, що в найближчі місяці очікується поглиблення негативних тенденцій у промисловому виробництві. У серпні кількість нових замовлень продовжувала знижуватися вищими темпами, а рівень запасів зростав на фоні слабких продажів.

Виробничий індекс PMI в глобальному обробному секторі, який є надійним індикатором фактичних світових тенденцій виробництва на кілька місяців наперед, сигналізує про незначне зниження світового промислового виробництва. Таке зниження спостерігається вже втретє за всю історію розразунку індексів.

«Хоч зараз спад видається невеликим, в найближчі місяці він набиратиме обертів, судячи з помітного зниження PMI. Що найбільш важливо – співвідношення нових замовлень і запасів у серпні ще більше впало, до рівня серпня 2009 року. Таким чином, різниця між обсягами випуску продукції та новими замовленнями змусить виробників коригувати свої плани щодо виробництва на найближчі місяці в бік зниження», – пише S&P Global.

З падінням попиту та послабленням обмежень пропозиції відбулося відповідне охолодження цінового тиску. Більшість постачальників почали пропонувати більш вигідні ціни на сировину, щоб продати складські запаси виробникам, а самі виробники залишаються із запасами сировини та готовою продукцією. Через це цінова влада перейшла від продавців до покупців.

Нагадаємо, від серпня ряд металургійних компаній Європи вирішили скоротити або зупинити виробництво через високі ціни на електроенергію та слабкий попит на сталь. Більшість виробників рулонів останнім часом працювали зі зниженою потужністю та запланували більш тривалі літні роботи з технічного обслуговування, але деякі з них вирішили зупинити виробництво.

Так, корпорація ArcelorMittal наприкінці вересня 2022 року зупинить одну з трьох доменних печей на заводі в Бремені, Німеччина. Також компанія анонсувала зупинення з початку четвертого кварталу заводу прямого відновлення заліза в Гамбурзі, який спеціалізується на виробництві катанки.

Також ArcelorMittal повідомив про наміри наприкінці вересня 2022 року тимчасово зупинити роботу однієї з доменних печей на заводі в Астурії (Іспанія). Також компанія відклала запуск електродугової печі на іспанському заводі Acería Compacta de Bizkaia, яку мали запустити на початку вересня після технічного обслуговування.

Джерело: https://gmk.center/ua/