Угода про лібералізацію вантажних перевезень автоматично пролонгована завдяки ефективності та дотриманню умов
Україна та Європейський Союз автоматично подовжили дію «транспортного безвізу» – Угоди про лібералізацію вантажних перевезень – до 31 грудня 2025 року. Це стало можливим завдяки ефективному виконанню домовленостей, позитивному впливу на економіки обох сторін та дотриманню всіх умов Угоди.
Уперше документ було підписано в червні 2022 року. Тоді термін його дії складав один рік. Востаннє угоду продовжили в червні 2024-го – до літа 2025-го. Однак, однією з ключових умов оновленої редакції стала можливість автоматичної пролонгації до кінця 2025 року за умови відсутності порушень і негативних наслідків для сторін.
«Перевезення автомобільним транспортом між Україною та ЄС сьогодні мають вирішальне значення для економічної стійкості нашої держави, адже саме дорогами ми експортуємо товари з доданою вартістю та імпортуємо необхідні вантажі. Найголовніше, що Угода позитивно впливає на обидві сторони. Завдяки «транспортному безвізу» експорт дорогами до Євросоюзу зріс на 42%, а імпорт автомобільним транспортом до України на 37%», – наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Нагадаємо, що Україна на засіданні Ради асоціації наголосила на важливості продовження «торговельного безвізу» з ЄС до кінця 2025 року. Також українська сторона підкреслила важливість якнайшвидшого перегляду положень про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі (DCFTA) відповідно до статті 29(4) Угоди про асоціацію.
Як йдеться у дослідженні GMK Center, внесок гірничо-металургійного комплексу України, включно з ланцюжками постачань, у ВВП держави торік збільшився до 7,2% (5,7% у 2023-му). Вітчизняний металургійний сектор є частиною європейської металургії, оскільки включений до європейських ланцюжків постачань. Частина ЄС в експорті сталі з України склала 64% у 2024 році.