«Транспортний безвіз» між Україною та ЄС продовжено до кінця 2025 року

Угода про лібералізацію вантажних перевезень автоматично пролонгована завдяки ефективності та дотриманню умов

Україна та Європейський Союз автоматично подовжили дію «транспортного безвізу» – Угоди про лібералізацію вантажних перевезень – до 31 грудня 2025 року. Це стало можливим завдяки ефективному виконанню домовленостей, позитивному впливу на економіки обох сторін та дотриманню всіх умов Угоди.

Уперше документ було підписано в червні 2022 року. Тоді термін його дії складав один рік. Востаннє угоду продовжили в червні 2024-го – до літа 2025-го. Однак, однією з ключових умов оновленої редакції стала можливість автоматичної пролонгації до кінця 2025 року за умови відсутності порушень і негативних наслідків для сторін.

«Перевезення автомобільним транспортом між Україною та ЄС сьогодні мають вирішальне значення для економічної стійкості нашої держави, адже саме дорогами ми експортуємо товари з доданою вартістю та імпортуємо необхідні вантажі. Найголовніше, що Угода позитивно впливає на обидві сторони. Завдяки «транспортному безвізу» експорт дорогами до Євросоюзу зріс на 42%, а імпорт автомобільним транспортом до України на 37%», – наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Нагадаємо, що Україна на засіданні Ради асоціації наголосила на важливості продовження «торговельного безвізу» з ЄС до кінця 2025 року. Також українська сторона підкреслила важливість якнайшвидшого перегляду положень про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі (DCFTA) відповідно до статті 29(4) Угоди про асоціацію.

Як йдеться у дослідженні GMK Center, внесок гірничо-металургійного комплексу України, включно з ланцюжками постачань, у ВВП держави торік збільшився до 7,2% (5,7% у 2023-му). Вітчизняний металургійний сектор є частиною європейської металургії, оскільки включений до європейських ланцюжків постачань. Частина ЄС в експорті сталі з України склала 64% у 2024 році.

Джерело: https://gmk.center