Ведення бізнесу
У січні-листопаді 2023 року в порівнянні з 2022 роком Україна зуміла збільшити обсяг виробництва мінеральних добрив на 81% у порівнянні з показником аналогічного періоду роком раніше (2,05 млн тонн проти 1,13 млн тонн). Однак цей рівень виробництва більш ніж удвічі поступається показнику 2021 р. (5,2 млн тонн).
Як зазначив експерт ринку добрив агентства Дмитро Гордейчук, власне виробництво вдалося збільшити за рахунок стабільного енергопостачання, низьких цін на газ та відносно стабільного споживання добрив.
«Хоча споживання добрив наприкінці 2023 р. скоротилось, але загальні обсяги купівлі збільшилися. Обсяг імпорту добрив активно розвивався в першому кварталі, а в другому пішов на спад. І хоча загалом обсяг імпорту тільки азотних мінеральних добрив з початку року (станом на 18 грудня) вже перевищив 1,08 млн тонн, ринок готовий купити набагато більше», – зауважив він.
Також Д. Гордейчук додав, що станом на 1 грудня товарні запаси азотних добрив у українських виробників були незначними. Очікується, що навесні 2024 р. аграрії внесуть не менше 800 тис. тонн аміачної селітри і до 600 тис. тонн карбаміду.
«Частина добрив уже закуплена. Водночас на початок 2024 року на ринку вже буде накопичено більше половини необхідних азотних добрив для посівної. Тим не менш відкладений попит є і це дозволить виробникам підвищувати ціни», – прогнозує експерт.
Джерело: https://www.apk-inform.com/uk