Ведення бізнесу
В рамках EU Hydrogen Strategy, до якої приєдналася Регіональна газова компанія, на спеціально побудованій закритій ділянці газової системи АТ «Дніпропетровськгаз» провела статичні випробування. Під час цих випробувань була досягнута 99% концентрація водню. Отримані результати та дані дозволять фахівцям і науковій спільноті регіону оцінити можливість доставлення альтернативних видів енергії споживачам газорозподільними системами.
Спочатку ділянки системи були наповнені інертним газом, а потім заповнені воднем. Герметичність такої системи контролюється датчиками тиску в ключових місцях за встановленим графіком з архівацією показників. Висока концентрація водню в системі дозволяє отримати унікальну інформацію про поведінку різних матеріалів газопроводів та обладнання. Для аналізу даних були залучені фахівці провідних дослідницьких центрів.
Головний інженер Новомосковського відділення Сергій Малий зазначив, що даний проєкт є цікавим з точки зору екологічності та безпечності. Адже при згоранні метан виділяє вуглекислий і чадний газ, а ці викиди є небезпечними для екології та для людини. При спалюванні водню виділяється пар, який є нешкідливим для атмосфери. Крім того, теплотворна здатність водню в 4-5 разів більше, ніж газу, відповідно розподіл 1 куб. м. водню прирівнюється до розподілу 5 куб.м. метану. Завдяки інноваційній технології буде знижено навантаження на газорозподільні мережі та створено умови для проведення їх реновації.
Аналогічні випробування на тест-майданчиках вже були успішно проведені в Житомирській і Івано-Франківській областях, на черзі – Волинська та Харківська області.
Проєкт дозволить з’ясувати, чи можливо українськими газорозподільними мережами транспортувати чисті види енергії.
До цих видів відноситься «зелений» водень, який виробляють за допомогою електроенергії з поновлюваних джерел. В Європі така технологія відома як Power–to–Gas. Цей інноваційний спосіб дозволяє отримувати «чистий» водень шляхом електролізу, користуючись альтернативною енергією сонячних та вітряних електростанцій.