У Дніпропетровську розвиватимуть електронну демократію

Актуальність створення інструментів розбудови електронної демократії в Україні обговорювали на круглому столі, який пройшов у SPACE HUB. Це перший офіційний захід програми EGAP у Дніпропетровську.

До діалогу про відкритість влади та розбудову електронної демократії запросили громадські організації, активістів та жителі міста. Серед основних питань – розвиток відкритих даних в Україні, створення інструментів електронної демократії, можливість впливу на зміни силами мешканців міста та завдання і плани проекту EGAP Dnipro.

«Сутність електронної демократії має дуже багато складників та елементів. Це великий механізм, яких поєднує владу, громадян, бізнес та нові технологї у єдине, прозоре та відкрите інформаційне поле. Це не просто інструмент взаємодії, це інструмент зміни суспільства і рівня життя в цілому», – зазначила Йорданка Томкова, експерт проекту Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі громади» (EGAP)

За словами президента Фонду «Східна Європа» Віктора Ляха, електронна демократія – це певна перебудова стандартів у суспільній взаємодії і це має бути перш за все ініціатива від людей, яка буде повністю підтримана Проектом EGAP і також органами влади. «Ми завжди підтримували такі ініціативи та будемо продовжувати роботу у напрямку електронної демократії в Україні. Зараз ми активно працюємо у чотирьох регіонах і націлені на реальні інструменти, які будуть створювати команди на хакатонах у Дніпропетровську, Одесі, Волині та Вінниці», – підкреслив він.

«Проект EGAP Dnipro перш за все побудований на масштабному аналітичному дослідженні існуючих інструментів взаємодії та реальних потреб громадян. Найближчі місці буде проведено серію лекцій, воркшопів та зустрічей для ознайомлення з темою електронної демократії усіх зацікавлених сторін. Після підведення підсумків дослідження буде оприлюднено результати та сформовано конкретні завдання на хакатони, де команди іт-фахівців будуть розробляти інструменти, які зможуть вирішувати ті чи інші проблеми взаємодії та підзвітності влади, розкривати потенціал відкритих даних державних реєстрів, надавати необхідну інформацію громадянам, тощо. Тож ми закликаємо громадян, активістів представників громадських організацій та бізнесу не стояти осторонь та долучатися до процесу дослідження на нашій сторінці www.facebook.com/EGAP.Dnipro», – розповів про плани проекту координатор програми EGAP у Дніпропетровську В’ячеслав Маякін.

Довідково:

EGAP – це нова спільна програма Державного агентства з питань електронного урядування України та Швейцарського бюро співробітництва, що фінансується Швейцарською Конфедерацією. Програма EGAP, що реалізовуватиметься впродовж 2015-2019 рр., спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади і громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. За результатами попереднього відбору серед цільових регіонів програми є і Дніпропетровська область.

Проект EGAP Dnipro в Дніпропетровськиій області реалізовується спільно центром інновацій  SPACE HUB, бізнес акселлераторм FeelGoodLabs та регіональним  бізнес-інкубатором InnovationBOX.

Сайт проекту http://egap.space-hub.com/