У місті Кам’янське відбувся семінар DIA з підтримки ініціатив місцевого бізнесу

28 листопада 2017 року у місті Кам’янське, за ініціативою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) та підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова і Кам’янського міського голови Андрія Білоусова, відбувся семінар „Механізми підтримка малого та середнього бізнесу в громаді”. В заході взяли участь: директор з розвитку бізнесу міжнародної консалтингової компанії BDO Олег Трикоз, директор зі стратегічного консалтингу міжнародної консалтингової компанії BDO Володимир Іоффе, начальник управління МСБ ПАТ „Укргазбанк″ Віталій Жикін, директор КП „Дніпроінвестпроект” ДОР” Анна Капрій, начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати території обслуговування Кам′янської ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Світлана Ніколаєнко.

Під час зустрічі представників Агентства, компанії BDO та КП „Дніпроінвестпроект” ДОР” з міським головою м. Кам’янське Андрієм Білоусовим, було обговорено питання щодо співпраці та визначені головні напрямки роботи в 2018 році, зокрема взаємодія в сферах інвестицій та енергозбереження.

На семінарі були присутні керівники малого і середнього бізнесу, профспілкова організація з підтримки МСБ „Єднання” в Дніпропетровській області та фахівці Кам’янської міської ради.

Метою семінару було розкриття потенціалу міста в умовах децентралізації щодо створення преференцій для малого та середнього підприємництва, які працюють на території міста та запровадження передумов з підтримки власних інвесторів та залучення зовнішніх.

Фахівці Агентства під час презентації акцентували увагу присутніх на наявних тенденціях підтримки малого та середнього бізнесу міста, а саме були презентовані наявні міжнародні та вітчизняні ресурси підтримки МСБ, механізми застосування преференцій через оптимізацію системи оподаткування для малих та середніх підприємств, наявні земельні ресурси для реалізації проектів та діючі пільгові кредитні програми. Одним з таких міжнародних проектів є Центр підтримки бізнесу Дніпропетровській ТПП, створений за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Розглядаючи питання стратегічного розвитку громади, фахівцями DIA було презентовано інвестиційну складову стратегії, яка може бути реалізована через створення інвестиційно-привабливих територій. Прозора інформація щодо земельних, інфраструктурних та логістичних ресурсів громади дозволять розвивати власні інвестиційні проекти, проекти МСБ та залучати зовнішні інвестиції.

Для підвищення енергоефективності підприємства, будівлі, тепломережі, необхідно проводити енергоаудит. Де і з якої причини на підприємстві неефективно витрачається енергія (тепло, вода, світло); наскільки ці втрати критичні для підприємства сьогодні і в найближчій перспективі; які заходи можна впровадити для підвищення енергоефективності? На ці та інші питання надала відповідь директор КП „Дніпроінвестпроект″ ДОР″ Анна Капрій.

Директор з розвитку бізнесу BDO Олег Трикоз запропонував для МСБ повномасштабну підтримку із залучення фінансування від міжнародних організацій, а саме: пошук потенційних інвесторів або кредиторів, консультування з питань попередньої підготовки бізнесу для залучення фінансування на вигідних умовах, підтримка в підготовці документів з угоди та її закриття.

Наявні пропозиції для МСБ презентовані начальником управління МСБ ПАТ „Укргазбанк″ Віталієм Жикіним. Відсоткова ставка інвестиційних проектів клієнтів МСБ з еко-кредитування складає від 6,5% (у євро). Така ставка можлива для таких проектів, які передбачають:

  • зменшення енергоспоживання більше ніж на 15%;
  • використання вторинної сировини;
  • використання відновлюваних джерел енергії (вітряних парків, сонячних парків, гідроелектростанцій);
  • проведення заходів з енергоефективності;
  • установку або модернізацію очисних споруд;
  • пряме або опосередковане захищення довкілля, зменшення споживання природних ресурсів, енергозбереження.

Фахівець ГУ Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області Світлана Ніколаєнко у своєму виступі щодо місцевих податків та зборів детально зупинилась на останніх змінах у Податковому кодексі, які спрямовані на забезпечення стабільної правової основи для ефективного розвитку підприємницької діяльності у Дніпропетровському регіоні.