У Петропавлівському районі відбувся семінар DIA з підтримки інвестиційних ініціатив місцевого бізнесу

26 жовтня 2017 року у смт. Петропавлівка, за ініціативою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) та підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова відбувся семінар „Підтримка малого та середнього бізнесу”. В заході взяли участь начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати території обслуговування Західно-Донбаської ОДПІ управління податків і зборів ГУ ДФС у Дніпропетровській області та керівник Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області у Петропавлівському районі.

На семінарі були присутні керівники малих, середніх і фермерських підприємств та фахівці Петропавлівської районної ради та державної районної адміністрації.

Метою семінару було розкриття потенціалу громад в умовах децентралізації щодо створення преференцій для малого та середнього підприємництва, фермерів та кооперативів, які працюють на території громади та запровадження передумов з підтримки власних інвесторів та залучення зовнішніх.

Фахівці Агентства під час презентації акцентували увагу присутніх на особливостях підтримки малого та середнього бізнесу району, а саме були презентовані наявні міжнародні та вітчизняні ресурси підтримки МСБ, механізми застосування преференцій через оптимізацію системи оподаткування для малих та середніх підприємств, наявні земельні ресурси для реалізації проектів та діючі пільгові кредитні програми. Одним з таких міжнародних проектів є Центр підтримки бізнесу Дніпропетровській ТПП, створений за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Розглядаючи питання стратегічного розвитку громади, фахівцями DIA було презентовано інвестиційну складову стратегії, яка може бути реалізована через створення інвестиційно-привабливих територій. Прозора інформація щодо земельних, інфраструктурних та логістичних ресурсів громади дозволять розвивати власні інвестиційні проекти, проекти МСБ та залучувати зовнішні інвестиції.

Одним з напрямків розвитку територій є кооперативний рух, зокрема об’єднання громади навколо одного з виду економічної діяльності – молочарство, ягідництво, зберігання зерна та овочів, виробництво альтернативної енергії або надання туристичних послуг. Етапи створення кооперативної організації, навички управління кооперативом, функціональний розподіл ролей – це елементи проекту підтримки кооператорського руху, який реалізується Кооперативною Академією з питань кооперації Дніпропетровської обласної громадської організації „Сільськогосподарська консультативна служба”.

Фахівець ГУ Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області у своєму виступі щодо місцевих податків та зборів детально зупинилась на останніх змінах у Податковому кодексі, які спрямовані на забезпечення стабільної правової основи для ефективного розвитку підприємницької діяльності у Дніпропетровському регіоні.