Ведення бізнесу
Позиція Будапешта щодо російсько-української війни є упередженою та ґрунтується на проросійській позиції окремих угорських політиків. З одного боку, Уряд Угорщини на чолі В. Орбана постійно виступає проти санкцій ЄС щодо рф, погрожуючи заблокувати їх і зрештою змусивши блок пом’якшити свій пакет санкцій. Крім того Угорщина також відмовилася призупинити розширення АЕС «Пакш» (єдина атомна електростанція в Угорщині), яку будує російська корпорація «Росатом», що блокує запровадження санкцій проти російської ядерної енергетики. На додаток, країна виступила проти відправки зброї через свою територію в Україну та змусила ЄС не вводити санкції щодо очільника російської православної церкви Кирила.
З іншого боку, Угорщина засудила військове вторгнення рф в Україну та не накладала вето на деякі санкції ЄС щодо країни-агресора. На початку війни В. Орбан наголошував на єдності та заявив: «Ми захищаємо кордони Угорщини та Європи разом з НАТО», а також погодився з політичними рішеннями ЄС і НАТО, зокрема щодо заборони російським банкам використовувати систему переказів SWIFT, заборону російських польотів у європейському повітряному просторі, а також щодо постачання Україні зброї, з боку ЄС та НАТО.
Угорщина відкрила свій східний кордон для українських біженців, які рятувались від війни. Крім того, розгортання військ НАТО на східному фланзі альянсу через Угорщину є ще однією областю, де Будапешт співпрацював, а не перешкоджав зусиллям НАТО з протидії росії.
Уряд Угорщини вирішив виділити €187 млн для участі у майбутній програмі ЄС з макрофінансової допомоги Україні. Ці кошти спрямовані на підтримку роботи енергетичної інфраструктури та системи охорони здоров’я, а також фондів для виплати зарплат та пенсій.
Угорщина долучилася до Коаліції з протимінної діяльності, що займатиметься розмінуванням України та сприяє діяльності коаліції на чолі з Литвою, шляхом проведення тренувань із протимінної діяльності.
Будапешт надає гуманітарну допомогу Києву від початку повномасштабного вторгнення. Угорщина надала Україні 100 апаратів штучної вентиляції легень. Більшість з них буде розподілена в медичних закладах на прифронтових територіях, де медична система стикається з найбільшими складнощами.
Також, Угорщина виділила $3,5 млн, щоб забезпечити транспортування 10 тис. тонн пшениці та продовольчих товарів з України до країн Африки. Передала для Києва 15 генераторів, а також шість пасажирських автобусів, 128 тонн гуманітарної допомоги та 100 тис. літрів автомобільного палива.
З початком повномасштабної війни росії проти України Угорська Екуменічна Служба Допомоги (УЕСД) надає підтримку мешканцям проблемних регіонів. За два роки війни організація охопила 502 тис. осіб, забезпечивши доступ до базової гуманітарної допомоги, заходів із захисту та інших життєво важливих послуг, як в Україні, так і в Угорщині. Беручи до уваги зиму та холод, у Харкові було роздано 300 тонн брикетів, а також будівельні матеріали для житлового багатоквартирного будинку. Також було доставлено в Україну 2 301 239 кг продуктів харчування, непродовольчих товарів та засобів гігієни.
Ще одна благодійна організація з Угорщини «Карітас Угорщини» допомагає нашим співвітчизникам, постраждалим від війни. За минулий рік «Карітас Угорщини» доправив в українські міста й села понад 300 тонн харчових продуктів тривалого зберігання, гігієнічне обладнання, дезінфекційні засоби, електрогенератори, спальні мішки, матраци та нагрівальні панелі. Три районні лікарні отримали медичні інструменти, хірургічні халати й кортикальні гвинти. Загальна вартість вантажів допомоги, доставлених в Україну «Карітасом Угорщини», на кінець лютого 2023 року перевищила €1 316 000.
Угорщина залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про високий рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.
Угорські підприємства найбільш зацікавлені у рудах, продукції АПК, чорних металах та виробах з них тощо. За результатами 2022 року обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $138,7 млн та збільшився у порівнянні з 2021 роком на 60%.
105 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на угорський ринок, це підприємства гірничо-металургійного комплексу, машинобудівні, переробні та аграрні компанії.
Імпорт товарів з Угорщини в Дніпропетровську область зменшився на 25,5% у порівнянні з 2021 роком та складав $61,7 млн.
120 підприємств імпортерів регіону купували фармацевтичну продукцію, залишки харчової промисловості, пластмаси та полімерні матеріали тощо.
Імпортні операції переважно здійснювали підприємства харчової, переробної промисловості, торговельні та фармацевтичні компанії.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел