Україна на 34 місці в ТОП-50 Індексу ефективності прямих іноземних інвестицій

Україна посіла 34 місце у ТОП-50 Індексу ефективності прямих іноземних інвестицій типу “грінфілд” (Greenfield FDI Performance Index) – у 2021 році Україна отримала 2,24 бала. 
 
Це свідчить про те, що Україна залучає у 2,24 раза більше проєктів, ніж можна було б припустити відповідно до розміру ВВП. Притік прямих інвестицій  у 2021 році в Україну склав 6,7 млрд дол. США, що перевищило допандемічний рівень. У 2019 обсяг прямих інвестицій в Україну склав 6 млрд дол. США.
 
Загалом, пандемія COVID-19 кардинально змінила мапу лідерства країн світу із залучення прямих іноземних інвестицій відносно розміру їх ВВП. 
 
З 84 країн, які були включені до Індексу 2021 року, 68 країн мають індексний бал понад 1,0, що вказує на більшу частку інвестиційних проєктів відносно розміру ВВП таких країн. Решта 16 країн оцінені у менш як 1,0 балу, що свідчить про меншу частку інвестиційних проєктів щодо ВВП. 
 
Наразі Коста-Рика закріпила своє світове лідерство як країна, яка залучає найбільше прямих іноземних інвестицій відносно розміру власної економіки. Рейтинг Коста-Рики у 2021 році становить 15,5 балів. ОАЕ та Північна Македонія посіли друге та третє місце відповідно. До Топ-10 країн Індексу також входять Сінгапур, Литва, Мальта, Сербія, Польща, Угорщина, Естонія.  

Детальніше: https://bit.ly/3e3zsOe

Джерело: https://ukraineinvest.gov.ua/uk/