Україна планує залучати міжнародні компанії до страхування воєнних ризиків

Відповідну заяву про наміри підписано на полях конференції в Лондоні

Україна планує залучати міжнародні страхові компанії до страхування воєнних ризиків, повідомляє Урядовий портал.

Відповідну заяву про наміри щодо перезапуску ринку приватного страхування для підтримки стійкості та відбудови України було підписано на полях конференції в Лондоні 21 червня 2023 року. Документ укладений між Єврокомісією, Швейцарією, Норвегією, Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Мінекономіки України.

За словами очільника українського уряду Дениса Шмигаля, підписання цієї заяви дасть старт страхуванню бізнесу від воєнних ризиків при інвестиціях в Україну. За рахунок донорської підтримки буде можливість знову залучати українські та міжнародні страхові та перестрахувальні компанії. Це сприятиме поверненню іноземних інвестицій в країну, що сприятиме відновленню економіки, створенню робочих місць та сплаті податків для підтримки української армії.

«Відбудова України стане найбільшим проєктом відновлення з часів Другої світової війни. Ми залучаємо до цього процесу всіх наших міжнародних партнерів, а також приватний сектор. Саме він буде рушієм відбудови України», – зауважив Денис Шмигаль.

Зауважимо, що прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак на конференції в Лондоні оголосив про створення нового механізму страхування воєнних ризиків, який має допомогти залучити приватні інвестиції в Україну, повідомляє Reuters.

«Це величезний крок вперед у напрямку допомоги страховикам гарантувати інвестиції в Україну, усунувши одну з найбільших перешкод і додавши інвесторам впевненості, необхідної для дій», – зазначив Ріші Сунак.

Єврокомісія працює над запуском пілотного механізму контргарантій експорту в Україну, а також над розв’язанням проблеми страхування від воєнних ризиків, повідомив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс. За його словами, у більшості країн-членів Євросоюзу відсутність військового страхування розглядають як одну з перешкод для залучення приватного бізнесу до відновлення України.

Джерело: https://gmk.center/ua/