Україна потребує $3,5 млрд на місяць додаткового фінансування у 2023 році

Подальша співпраця з МВФ є одним з головних пріоритетів для країни

Потреби України в додатковому фінансуванні у 2023 році сягають $3,5 млрд міжнародної підтримки щомісяця. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі з керівниками МВФ у США 11 жовтня 2022 року, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

«Сьогодні ми спостерігаємо поступове відновлення економіки України, проте в умовах активних бойових дій для нас надзвичайно важливо запустити програму співпраці з МВФ для забезпечення стабільності фінансової системи. Потреби України в додатковому фінансуванні у 2023 році сягають 3,5 млрд доларів  щомісяця», – зазначив він.

На зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою Сергій Марченко обговорив можливість створення нової кредитної програми для забезпечення пріоритетних видатків держбюджету України у 2023 році. На зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером очільник Мінфіну висловив сподівання на визначення сторонами умов для запуску нової програми співпраці в найближчому майбутньому.

Міністр фінансів наголосив, що подальша співпраця з МВФ є одним з найважливіших пріоритетів для країни.

МВФ одним з перших надав фінансову підтримку українському уряду. У березні 2022 року Україна отримала від Фонду $1,4 млрд в рамках інструменту швидкого фінансування Rapid Financing Instrument. 7 жовтня МВФ надав додаткові $1,3 млрд бюджетної підтримки.

Нагадаємо, що проєкт держбюджету на 2023 рік, ухвалений у першому читанні, передбачає зовнішнє фінансування дефіциту в розмірі $38 млрд, або близько $3,2 млрд на місяць.

Дефіцит державного бюджету України, за даними Мінфіну, у вересні 2022 року зріс до 76,6 млрд грн у порівнянні з близько 5 млрд грн у липні та серпні поточного року. За словами Сергія Марченка, таке зростання дефіциту у вересні пов’язане зі зниженням зовнішнього фінансування до $2 млрд.

Дефіцит у вересні був близьким до показників на початку війни – у березні він дорівнював 80,6 млрд грн. У квітні дефіцит держбюджету становив 89,7 млрд грн, у травні – 113,4 млрд грн, а в червні – 134,9 млрд грн. Держбюджет у січні-вересні 2022 року був виконаний з дефіцитом 493,4 млрд грн, у тому числі загального фонду – 495,3 млрд грн. При цьому запланований дефіцит на цей період становив 1018 млрд грн.

Джерело: https://gmk.center/ua/