Ведення бізнесу
Україна вже зараз створює умови для розбудови потужної експортоорієнтованої економіки та закликає інвесторів, зокрема з Франції, інвестувати в українську промисловість, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Міністром-делегатом у Міністерстві економіки, фінансів, цифрового та промислового суверенітету Франції Роланом Лескюром.
«Одним із головних завдань Уряду України сьогодні є стимулювання інвестицій у переробну промисловість, що призведе до структурної зміни зовнішньої торгівлі України на користь несировинного експорту. За допомогою Експортно-кредитного агентства протягом наступних п’яти років планується підтримати до 100 млрд грн українського експорту. Це дозволить збільшити загальний експорт до 280 мільярдів доларів США, а також створити або зберегти 26 000 робочих місць. Додатковий обсяг фінансових ресурсів для експортоорієнтованого бізнесу планується збільшити з 0,3% ВВП до 5% ВВП до 2025 року. Ці кроки будуть реалізовані зараз, а потім вони стануть частиною післявоєнного економічного відновлення України», – зазначила Юлія Свириденко.
Також за її словами, з метою розвитку експортоорієнтованої економіки та експорту з високою доданою вартістю держава планує:
Юлія Свириденко підкреслила при цьому, що інвестиції в переробку можуть бути надзвичайно вигідними. Міністр економіки Українивисловила сподівання, що Франція сприятиме інтеграції українських виробників у європейські ланцюжки доданої вартості.
Перший віцепрем’єр-міністр підкреслила також, що Україна фіксує значний інтерес французького бізнесу до співпраці з українським в тих чи інших форматах, до участі в проектах відновлення, а також до інвестицій в економіку України.
Відтак український Уряд працює над тим, щоб забезпечити дієві інструменти страхування воєнних ризиків, що прискорить прихід закордонного бізнесу в Україну.
У свою чергу Ролан Лескюр запевнив Юлію Свириденко в особистій підтримці у встановленні діалогу з французьким бізнесом. Міністр-делегат зазначив, що всі компанії, присутні на Форумі, а також інші французькі компанії, що виявляють інтерес до нашої держави готові співпрацювати з Україною. І він особисто може виступити медіатором в діалозі між французьким приватним сектором, українським бізнесом та Міністерством економіки.
З самого початку російської військової агресії, Франція продемонструвала підтримку України, та є одним з головних ініціаторів санкцій проти рф, а також зменшення залежності від російських енергоресурсів та обмеження діяльності світових компаній в країні-агресорі. Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці залишається важливим пріоритетом двох країн. Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Францією, демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є одним з ключових торговельних та інвестиційних партнерів області. На території регіону діє 14 французьких компанії, які інвестували в економіку області $21,7 млн. Франція займає 10 місце серед експортерів з Дніпропетровської області та посідає 4 місце в імпорті товарів серед країн ЄС. Детальніше про співпрацю Дніпропетровської області та Франція за посиланням.
Джерело: www.kmu.gov.ua