Ведення бізнесу
Під час Всесвітнього економічного форуму (WEF) 2025 у Давосі Україна стала співзасновником першої у світі глобальної ради — Global GovTech Board, що об’єднає цифрових лідерів країн світу.
Global GovTech Board — це майданчик, де лідери цифрової трансформації різних країн зможуть розробляти нові технологічні рішення для громадян, працюватимуть над посиленням кібербезпеки і створювати спільні міжнародні проєкти.
«Важливо, щоб уряди різних країн не лише впроваджували нові технології, а й обʼєднувалися для обміну досвідом та найкращими практиками. Завдяки Global GovTech Board ми створюємо простір, де світові лідери у сферах ІТ та цифрових трансформацій можуть разом шукати рішення для глобальних викликів, удосконалювати govtech-практики, розробляти спільні стратегії та будувати ефективні, інноваційні уряди майбутнього», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Рада працюватиме на постійній основі; Україна та Німеччина, як співзасновники, координуватимуть її роботу через центри GovTech у Києві та Берліні.
«Дивує, що досі не існувало платформи, яка об’єднує цифрових лідерів урядів на такому рівні. Ми раді втілити це в життя, спираючись на основу GGTC у Києві та Берліні за підтримки урядів України та Німеччини», — зазначив Мануель Кіліан, генеральний директор GGTC у Берліні.
Участь у борді братиме топовий IT-менеджмент (CIO) або міністри, відповідальні за цифровий напрям, зокрема, у щорічних засіданнях для обміну ідеями, оцінки прогресу та визначення стратегічних пріоритетів. Протягом року організовуватимуть додаткові заходи, як-от воркшопи, події та робочі групи.
«Ми віримо, що технології мають унікальну силу трансформувати роботу урядів. Цифровізація — основа ефективної, прозорої та інклюзивної системи врядування, яка забезпечує кожному громадянину доступ до якісних послуг швидко, безперешкодно й справедливо. Упроваджуючи розумні підходи, автоматизацію, штучний інтелект та інноваційні рішення, ми формуємо майбутнє, у якому уряди стають справжніми партнерами для своїх громадян. У цьому баченні технології — це не просто інструмент, а шлях до свободи, можливостей та прогресу. Створення Global GovTech Board є стратегічним кроком для подолання найгостріших викликів у світі та забезпечення швидких й ефективних рішень через співпрацю та інновації», — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
Реалізація глобальної ради почалася зі створення в грудні 2024 року київського GovTech-центру (GGTC Kyiv). Центр став другим у світі після Берліна та 21-м вузлом у глобальній мережі Центру четвертої промислової революції (C4IR) Всесвітнього економічного форуму. Це підтверджує лідерство України у сфері цифрової трансформації та створює можливості для поширення українського досвіду у світі.
«Запуск Global GovTech Board є важливим етапом в еволюції цифрового урядування на глобальному рівні. Об’єднуючи лідерів з усього світу, ця ініціатива закладає основу для об’єднаного та ефективного цифрового майбутнього. У GGTC Kyiv маємо честь співпрацювати з колегами з Берліна й віримо в побудову глобальної мережі, де уряди можуть ділитися експертизою та створювати результативні рішення, що роблять цифрову трансформацію доступнішою для кожного громадянина», — прокоментувала Зоя Литвин, керівниця GGTC у Києві.
«Запуск Глобальної Ради GovTech — це не просто важлива подія в галузі глобального цифрового урядування, а й відображення того, як тривала співпраця з партнерами може приносити трансформаційні результати. Протягом останнього десятиліття Швейцарсько-українська Програма EGAP, реалізована Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, заклала основу для лідерства України в галузі GovTech. Ця ініціатива, яка стала можливою завдяки цим зусиллям, демонструє вплив інноваційної співпраці та нашу спільну відданість просуванню цифрової трансформації на благо громадян України», — зазначив Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа.
Global Government Technology Centre in Kyiv (GGTC Kyiv) працює за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії, та за ініціативи й сприяння Міністерства цифрової трансформації України.
Джерело: https://thedigital.gov.ua/