Україна та Польща підписали спільну заяву про експорт українського зерна

16 травня 2022 року у Варшаві Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, Віцепрем’єр-міністром, Міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

У спільній заяві сторони зафіксували, зокрема:

  • перегляд польською стороною вимог до ветеринарного контролю транзитних вантажів з зерном з України, що забезпечить можливість здійснення транзиту зерна у всіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України;
  • забезпечення можливості транзиту зернових на прикордонних інспекційних постах Верхрата – Рава Руська, Медика – Шегіні, Кросьценко – Смільниця;
  • збільшення кількості польських ветеринарних інспекторів на призначених прикордонних інспекційних постах до 19 осіб;
  • роботу польських інспекторів в режимі 24/7 у найбільш завантажених пунктах.

«У спільній заяві ми з польською стороною закріпили результати нашої кількатижневої роботи. Заходи, передбачені заявою, дозволять значно спростити перетин кордону наших вантажів із зерновими та відповідно пришвидшить і збільшить об’єми експорту, що є пріоритетом у роботі Мінагрополітики у цей час», – зазначив Микола Сольський.

На зустрічі окрема увага була приділена розв’язанню питання транзиту через Республіку Польща українських товарів тваринного походження категорій, які неавторизовані відповідно вимог ЄС (свинина, яловичина, баранина, ряд товарів аквакультури тощо). Компетентні органи мають напрацювати механізм безпечного та ефективного контролю за транзитом таких вантажів, а також отримати погодження Європейської Комісії.

Детальніше про експортно імпортні операції між Республікою Польща та Дніпропетровською областю читайте за посиланням.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України