Ведення бізнесу
Україна та ЄС оновили спільний робочий план у сфері електронної ідентифікації і довірчих послуг. План визначає пріоритетні дії, виконання яких дає змогу визнати окремі електронні довірчі послуги України у 2026 році та досягти режиму внутрішнього ринку для цих послуг із 2027 року.
«Україна впевнено переходить з категорії країни-кандидата до статусу держави, яка разом з ЄС формує підхід до майбутньої цифрової Європи. Навіть в умовах повномасштабного вторгнення ми не лише зберегли курс на цифрову трансформацію, а й стали першою країною поза межами ЄС, яку було включено до довіреного списку ЄС (EU Trusted List). Оновлення спільного плану — це ще один чіткий сигнал: наш досвід, наші технології і наш підхід високо цінують. Взаємне визнання електронних довірчих послуг — свідчення глибокої цифрової інтеграції, якої Україна досягла завдяки послідовній роботі, довірі партнерів та реальним змінам», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Що це означає, за умови успішного виконання Плану:
Це дасть змогу українцям безперешкодно підписувати документи, користуватися електронними послугами в ЄС та взаємодіяти з європейськими установами, використовуючи українські електронні підписи.
Процес містить кілька етапів, серед них: оцінка українського законодавства, тестування транскордонної сумісності послуг та внесення змін до українських законів. Україна вже розпочала підготовку до змін у законодавстві та інфраструктурі для відповідності новим європейським стандартам.
Нагадаємо, перший спільний робочий план між Україною та ЄС у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг затверджено у 2021 році. У травні 2024 року набув чинності оновлений Регламент eIDAS, і наразі триває фіналізація оновлення імплементаційних актів ЄС у цій сфері.
Джерело: https://thedigital.gov.ua/