Ведення бізнесу
17 грудня – Європейський портал даних (EDP) опублікував шостий щорічний звіт Open Data Maturity Report 2020 щодо рівня розвитку сфери відкритих даних. Україна вперше брала участь у визначенні рейтингу й увійшла до переліку країн, що швидко розвиваються (Fast-trackers), разом із Болгарією, Грецією, Італією, Кіпром, Латвією, Литвою, Нідерландами, Німеччиною, Словенією, Фінляндією, Хорватією і Швецією. Набравши 2 180 балів із 2 600 можливих, Україна посіла 17 місце в рейтингу, продемонструвавши рівень зрілості сфери відкритих даних на рівні 84%, при цьому середній показник зрілості сфери у Європі становить 78%.
Відкриті дані – це інформація, яку має публікувати держава у відкритому для всіх громадян доступі та у машиночитному форматі. Бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, що внесені до переліку ремонтів, – ці та інші дані є у володінні держави і є корисними для громадян, а тому мають бути відкритими. В Україні сфера відкритих даних стрімко розвивається від 2015 року та підтримується міжнародними донорами, адже відкриті дані допомагають боротися з корупцією завдяки відкритості та прозорості інформації для всіх.
З метою покращення доступу до відкритих даних, підвищення їх якості, а також посилення їх впливу на національному, регіональному та місцевому рівнях від 2015 року Європейський портал даних (що є основною точкою входу до даних, які публікуються європейськими країнами) проводить щорічне дослідження Open Data Maturity Report, в якому оцінюється поточна ситуація розвитку сфери, прогрес країн щодо відкриття даних та надаються рекомендації щодо покращення ситуації.
За що Україна отримала бали:
Підтримку органам державної влади у відкритті та публікації даних, стартапам та громадським організаціям у створенні та розвитку проєктів на основі відкритих даних, а також громадськості щодо підвищення рівня обізнаності у цій сфери надає міжнародний проєкт USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».
Ознайомитися зі звітом можна за лінком.
Нагадаємо, що експертами DIA було створено Модуль відкритих даних «DIAgram», завдяки якому змінено концептуальний підхід до відображення інформації про регіон. Модуль демонструє показники за країною, товаром та динамікою зовнішньої торгівлі, а також залучені інвестиції в регіон. Крім цього, «DIAgram» консолідує інформацію про підприємства регіону, що здійснювали активну зовнішньоекономічну діяльність та інвестували у власне виробництво. Модуль відкритих даних доступний за посиланням.
Джерело: www.thedigital.gov.ua