Україна відновлює велику приватизацію. Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський 20 червня підписав Закон про відновлення великої приватизації, свідчить інформація на сайті парламенту.

Аукціони з продажу великих державних активів на період воєнного стану було заблоковано відповідним законом у червні минулого року.

Рада розблокувала велику приватизацію 30 травня. Законопроєкт №8250 дозволяє проводити приватизаційні аукціони з продажу великих державних активів (велика приватизація), дає старт реорганізації структури Фонду держмайна (ФДМ) та визначає розпорядника підсанкційним майном.

Відтепер голова Фонду отримує право самостійно призначати та звільняти заступників. Крім того, 12 регіональних відділень-окремих юросіб стануть структурними підрозділами ФДМ. Це дозволить створити механізми встановлення ринкових зарплат та КРІ в усіх регіонах.

Фонду держмайна за рішенням Вищого антикорупційного суду буде передано майно, на яке накладено санкції. Фонд зможе ухвалювати управлінські рішення (приватизація, продаж, оренда чи управління), а кошти будуть спрямовані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Також закон:

  • забороняє обіймати посади керівників держпідприємств та членів наглядових рад підсанкційним особам та громадянам країн-агресорів;
  • скасовує процедуру узгодження директорів держпідприємств в управлінні ФДМ з місцевою владою;
  • усуває обмеження щодо терміну оренди державного майна на період дії воєнного стану.

Верховна Рада також підтримала ініціативу ФДМУ щодо продовження терміну оренди державного майна до п’яти років. До 1 квітня 2022 року Верховна Рада обмежувала можливий строк оренди часом дії воєнного стану + 12 місяців, але, як пояснили у ФДМУ, такі умови не стимулюють підприємців брати участь в орендних аукціонах.

У квітні голова ФДМ Рустем Умєров заявляв що після поновлення великої приватизації до бюджету України може надійти до $400 млн до кінця року.

На аукціони буде виставлено Одеський припортовий завод, виробника титану ОГХК, Запорізький титано-магнієвий комбінат, виробника інсуліну “Індар” та Центренерго. Аукціони з продажу цих активів можуть відбутися у третьому кварталі 2023 року.

Також у Фонді сподіваються заробити $190 млн від здавання в оренду державних сільгоспземель через аукціони на Prozorro.Продажі.

Джерело: https://www.liga.net/ua