Ведення бізнесу
Згідно з офіційними даними Держмитслужби, зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів (товарні групи 1-24 УКТЗЕД) за підсумками 11 місяців п.р. збільшився на 22% у порівнянні з відповідним періодом роком раніше і досяг близько $31,3 млрд, що склало 24,7% загального зовнішньоторговельного обігу товарів України. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.
При цьому уточнюється, що у звітний період експортовано продукції аграрного сектора на суму $24,4 млрд (або 39,8% від загального експорту товарів з України), що на 22% більше, ніж за 11 місяців 2020 р.
«Ключовими складовими експорту продовольчих товарів і сільгосппродукції в січні-листопаді 2021 р. залишалися зернові культури, рослинні олії, насіння олійних культур, макухи, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій. Основними країнами, до яких у п.р. постачалася українська агропродовольча продукція, є Китай (15,4% від загального обсягу експорту), Індія – 6,5%, Нідерланди – 6,4%, Єгипет – 5,9% і Туреччина – 4,8%», – ідеться в повідомленні.
Імпорт сільгосппродукції та продовольчих товарів за вказаний період зріс на 20% у річному зіставленні та склав $6,9 млрд (або 10,5% від загального імпорту товарів до України). У структурі імпорту до країни сільгосппродукції та продовольчих товарів найбільші частки мають Польща – 10,5%, Німеччина – 6,9%, Італія – 6,9%, Туреччина – 6,1% та Індонезія – 4,3%.
«Таким чином, зовнішньоторговельне сальдо сільгосппродукції та продовольчих товарів є позитивним і за підсумками 11 місяців 2021 р. склало $17,5 млрд», – резюмується в повідомленні.
Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин Дніпропетровської області запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.