Українці встановлюють сонячні панелі в приватних будинках та багатоповерхівках

За оцінками експертів такі проекти коштують по 1 тис. євро за кіловат потужності та стають прибутковими за 10 років.

Вже три роки влада активно впроваджує в країні реформу енергоефективності – адже, за оцінками експертів, модернізація тепломереж, утеплення стін та заміна вікон дозволяють українцям платити за комунальні послуги на 50-70% менше. Але крім звичних заходів щодо поліпшення житлового фонду, населення реалізує альтернативні проекти. Мова йде про встановлення сонячних панелей і геліоколекторів.

 

Чи ефективно використовувати енергію сонця у своїй оселі?

Дніпропетровська область посідає друге місце в Україні після Київської (287)  за кількістю реалізованих розумних проектів (122).

 

Спочатку альтернативні технології в своєму побуті вирішили використовувати жителі приватного сектору. Згідно зі статистикою Держенергоефективності, станом на квітень 2017 року сонячні панелі встановили 1309 домогосподарств. Це гарний показник, адже на початку 2016-го таке обладнання було встановлено всього у 244 будинках. Тобто, за рік кількість домогосподарств з сонячними панелями зросла в п’ять разів! Із зростанням попиту стало і більше компаній, які займаються встановленням сонячних станцій: зараз в Україні налічується понад 100 компаній.

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ) також починають все частіше користуватися енергією сонця. Так наприклад, представники ОСББ “Мій дім” у м. Рівне встановили панелі, які концентрують сонячні промені і нагрівають воду в середині “щита”. Цей теплоносій підігріває теплу воду для потреб ОСББ.

Встановлені сонячні колектори дозволять мешканцям будинку зменшити витрати на гарячу воду на 30% від річного споживання.

 

Як встановити сонячну електростанцію (СЕС) в будинку та отримати “зелений тариф”?

Гранична встановлена ​​потужність генеруючих установок приватних домогосподарств складає  30 кВт. А невикористана «зелена електроенергія» може бути продана за ціною 18,09 євроцента (майже 5,5 грн.) за кВт/год.

Порядок за яким можна отримати «зеленій тариф» наступний. Спочатку потрібно підібрати обладнання, провести проектний розрахунок і, власне,  придбати саму сонячну електростанцію (СЕС). Після, треба її встановити, організувати монтаж і пусконалагоджувальні роботи. Далі, власник будинку відкриває поточний рахунок в будь-якому банку для отримання коштів від продажу електроенергії за «зеленим тарифом», та подає пакет документів в Обленерго із заявою-повідомленням, схемою станції та техпаспортами обладнання.

Також потрібно організувати облік: для цього купуємо двонаправлений лічильник та оплачуємо послуги Обленерго по встановленню вузла обліку. Після цього потрібно підписати договір купівлі-продажу електроенергії з Обленерго.

Виглядає це так: двонаправлений лічильник рахує кількість спожитої  та виробленої (яка пішла до електромережі) домогосподарством електроенергії. Різниця оплачується щомісяця за “зеленим тарифом”.

 

Джерело: http://www.segodnya.ua/economics/gkh/ukraincy-stavyat-solnechnye-paneli-v-chastnyh-domah-i-mnogoetazhkah-1044135.html

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЗА ТЕМОЮ:

 

Урядова програма  «теплих» кредитів у 2017 році:

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya

Кредитування ОСББ та ЖБК:

http://www.ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/osbb/

Кредити на придбання сонячних електростанцій і теплових насосів:

http://www.ukrgasbank.com/private/credits/eco_energy/

 

У Рівному мешканці 10-поверхівки встановили на даху сонячні колектори за 600 тис грн.:

http://ecotown.com.ua/news/U-Rivnomu-meshkantsi-10-poverkhivky-vstanovyly-na-dakhu-sonyachni-kolektory-za-600-tys-hrn-Video/