УКРГАЗБАНК та НЕФКО розпочали нову кредитну програму для підтримки «зелених» проектів у бізнесі

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) та державний УКРГАЗБАНК запустили нову програму для підтримки впровадження в Україні проектів відновлюваної енергетики. Програма з бюджетом 10 млн євро фінансуватиме проекти малих та середніх підприємств (МСП) протягом семирічного періоду. НЕФКО підписала кредитну угоду з УКРГАЗБАНКОМ  на суму 5 млн євро, і ще 5 млн євро інвестує у програму УКРГАЗБАНК.

УКРГАЗБАНК, четвертий найбільший банк України, вже має суттєвий досвід та значний портфель зелених проектів.  Починаючи з 2016 року, вже профінансовано  понад 140 проектів у сфері чистої енергетики з використанням біопалива, гідроенергії, сонячної та вітряної енергії із загальною потужністю об’єктів 845 мегават. Завдяки новій програмі  УКРГАЗБАНК планує посилити свою участь у «зеленому»  фінансуванні, особливо представників малого та середнього бізнесу.

Програма надаватиме кредити  для впровадження проектів відновлюваної енергетики на території всієї країни. Враховуючи набутий досвід та існуючий портфель успішних проектів, очікується, що фонди програми будуть повністю використані вже  у першому кварталі 2019 року.

«Це дуже важлива ініціатива для нашого банку, оскільки вона поєднує головні напрями нашої діяльності – «зелене фінансування» й фінансування малого та середнього бізнесу. Починаючи з 2016 року, коли Укргазбанк почав свій «зелений шлях», ми профінансували чверть «зелених» проектів в Україні. Спільна програма з НЕФКО дозволить нам розширити підтримку українських малих та середніх підприємств, які поділяють наше бажання досягти енергетичної незалежності України та протидіяти зміні клімату», – зазначив перший заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ Андрій Кравець.

Зараз НЕФКО кредитує ряд банків в основних країнах своєї діяльності у Східній Європі та підтримує впровадження проектів енергоефективності та відновлюваної енергетики в приватному секторі. Починаючи з 2008 року, НЕФКО надала кредитне фінансування трьом аналогічним програмам спільно з українськими банками, а також безпосередньо фінансувала інші проекти у сфері енергоефективності та відновлюваної енергії. Поточний портфель проектів НЕФКО в Україні налічує 140 проектів, що знаходяться на різних етапах.

Джерело: www.ukrgasbank.com