Ведення бізнесу
Поводження з побутовими відходами в Україні потребує підвищення темпів реформи галузі. Адже з 400 млн тонн відходів, які щорічно утворюються в Україні, переробляється тільки ≈ 6%. Цей відсоток майже у 7 раз менше середнього показника переробки в ЄС, який становить 40%. При цьому за 2022 рік розрив збільшився, бо до тих мільйонів тонн додалися значні обсяги відходів, які спричинені війною.
Світовий ринок управління відходами у 2021 році, у своїй вартості, склав понад 420 млрд доларів, при цьому дослідники глобальних ринків прогнозують його зростання ще на 5% до 2026 року. Та найбільші темпи росту забезпечує саме сегмент вторинної переробки.
У Дніпропетровській області, за даними Міністерства розвитку громад та територій України, загальна кількість полігонів становить 211 одиниць (площею 875,66 га), а відходів, тільки за 2020 рік, додалося на 309,4 млн тонн (дані Держстату). Проблему з відходами не можна вирішити збільшенням кількості полігонів, адже від цього сміття не зникає. Його необхідно переробляти, сортувати, використовувати для вироблення енергії.
На супроводі DIA є інвестиційні проєкти з поводження ТПВ від громад:
Збір та утилізація ТПВ на територіях учасників субрегіону (міста Павлоград, Тернівка, Першотравенськ, Павлоградський та частково синельниківський райони) шляхом створення об’єкта поводження з твердими побутовими відходами з можливим виробництвом альтернативних джерел енергії.
Реалізація зазначених інвестроєктів дозволить покращити стан навколишнього середовища завдяки переробці відходів замість їх складування, розвинути новий сектор економіки через створення повноцінної системи управління відходами та необхідної інфраструктури перероблення ТПВ, які на даний час відсутні. У свою чергу це забезпечить створення нових робочих місць.
Запрошуємо на інвестиційний портал DIA, де можна детально ознайомитись з інвестиційними проєктами від громад та бізнесу регіону.