Уряд схвалив проєкт меморандуму з Міжнародною фінансовою корпорацією

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Меморандуму про порозуміння між Урядом України та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), що входить до структури Світового банку. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Уряду 28 жовтня 2022 року.

«Це дуже важливе для нашої країни рішення, що відкриває новий етап у давньому та ефективному співробітництві між Україною та IFC. Ми впевнені, що співпраця з Міжнародною фінансовою корпорацією допоможе в розробці якісних інвестпроєктів на умовах державно-приватного партнерства та суттєво збільшить можливості України залучити інвестиції на відбудову нашої держави», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Роль IFC передбачає підтримку Уряду у створенні умов, за яких приватні інвестори зможуть значно збільшити інвестиції в інфраструктуру, зокрема на умовах державно-приватного партнерства.

Співпраця передбачатиме  допомогу IFC у пріоритезації проєктів з відновлення країни, зокрема, в секторах:

  • транспорт і логістика (аеропорти, порти, залізничні вокзали, логістика дороги);

  • міська інфраструктура (громадський транспорт, тепло-, водопостачання тощо);

  • соціальна інфраструктура (школи, дитсадки, лікарні, доступне житло);

  • енергетика.

Також IFC допомагатиме Уряду в підготовці та реалізації пріоритетних проєктів. 

Довідка: Міжнародна фінансова корпорація входить до Групи Світового банку. Одним з найважливіших напрямків діяльності IFC  є мобілізація більших обсягів приватного капіталу з метою розвитку насамперед у країнах з низьким рівнем доходу, а також у країнах з нестабільністю та конфліктами.

Україна є членом IFC з 1993 року. Саме завдяки співпраці з IFC та ЄБРР було підготовлено пілотні концесійні проєкти в морських портах Ольвія та Херсон.

У вересні 2022 року IFC виділила 30 млн доларів для інвестицій в Україну та Молдову.

Джерело: https://www.me.gov.ua/