Уряд схвалив проєкт закону щодо удосконалення засад створення та функціонування індустріальних парків

3 лютого, на черговому засіданні Уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення засад створення та функціонування індустріальних парків».

«Нам не потрібні індустріальні парки, які існують лише на папері. Мета законопроєкту – щоб інструмент індустріальних парків дійсно працював і показував свою дієвість. Під дієвістю ми маємо на увазі розвиток підприємництва, створення робочих місць, додаткові бюджетні надходження, збільшення інвестицій, економічний та соціальний розвиток України», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, станом на 1 лютого 2021 р. до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 46 парків. Однак частина з них не розвивається через відсутність належної інфраструктури, а також через відсутність чіткого регулювання на законодавчому рівні питання приєднання індустріальних парків до електричних мереж. Так, часто до індустріальних парків не підведені інженерні комунікації, дороги, відсутнє забезпечення електроенергією.

До Реєстру включено 3 індустріальні парки Дніпропетровщини: «Innovation Forpost» у місті Дніпро, Індустріальний парк «Павлоград» та «Кривбас». Детальніше за посиланням.

Схвалений Урядом проєкт Закону дозволить узгодити механізми фінансування створення інфраструктури індустріальних парків, приєднання їх до інженерних мереж та будівництва транспортних об’єктів.

Крім того, документом посилюються вимоги до індустріальних парків для включення у Реєстр та передбачається можливість їх виключення із Реєстру за визначеним переліком умов. Це дозволить уникнути наявності в Реєстрі індустріальних парків, що функціонують лише «на папері» та спрямувати державну підтримку на реальні інвестиційні проєкти.

Джерело: Урядовий портал